JájsemRaibek

Mohla Marie Antonaeta pozorovat jak se jí hlava kutálí do koše, když ji hlavu sťali gilotinou?

a z tohoto koše, ve kterém byla sťatá hlava sledovat svoje tělo?
Mohla ještě nějakou dobu vidět, vnímat co se děje?
Mohla třeba ještě něco říct?

Odpovědi
anonym

to by asi nešlo, nic nejde dělat bezhlavě

Dochy

sledovat ještě chvíli okolí – možná. Něco říct – ne. Na o musí být mozek, hlasivky a plíce pohromadě.

arygnoc

mozog upadá do kómy cca po 2 minútach bez prísunu kyslíka, cca 1 minútu je schopný ešte plného výkonu, ba aj vyššieho (v strese), zostruje sa vnímanie zrakom i sluchom. Takže pravdepodobne videla.

Povedať na to nemohla nič, to je fyzicky nemožné, ako poznamenal/a Dochy.
A keby aj mohla, asi by to nepomohlo.