Avatar uživatele
Lucimia

Mohla bych se zeptat k čemu mi to bude?

K čemu mi u porodů jako porodní asistence bude, že budu vědět, kde se tvoří 3 enzymy (pepsin, trypsin a erepsin) a že štěpí bílkoviny? FAKT BY MĚ TO ZAJÍMALO!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, anonym, BENYTA, Rico před 5063 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
sardoska

Ve škole se ještě budeš učit spoustu věcí, které ti v práci nebo v životě k ničemu nebudou, nebo aspoň budeš mít takový pocit. Ale dopředu nikdy nevíš, třeba tuhle informaci využiješ tam, kde to ani nečekáš 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Vikičistič

Třeba to někdy použiješ,když si to zapamatuješ a když ne tak se nic nestane. Myslín ale ,že je dobré to vědět.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Také jsem si myslel,že když si budu umět vypočítat extrémní zátěž – třeba pro balkon v divadle – že je to na nic. Je pravda,že jsem to nikdy nepotřeboval,ale už jen fakt,že víte,že TO existuje, je jistě lepší, než opak.
Jde i o celkový přehled po oboru a nejen to.
I za cenu,že má člověk v hlavě skladem zbytečnosti. A! Nikdy nevíte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Vím to podle sebe. Po ukončení školy máme každý tolik vědomostí, že je chceme všem kolem sdělit. Ale brzy si uvědomíme, že některé informace nejsou podstatné a že je nikdy třeba nepoužijeme, ale pro pochopení určitého kontextu byly nutné. Ale nikdy nevíme, kdy se nám budou hodit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Myslím, že nikdy nemůžeš vědět, kdy a kde se ti tato informace bude hodit.
A také si myslím, že je lépe vždy vědět něco navíc, než když mi informace chybí.
Když jsem maturovala, vůbec jsem netušila, že mě má maturitní otázka bude pěkných pár let živit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GangstaHelper

Už jste se tu jednou ptala na latinu a toto bude podobný důvod: Abyste byla chytřejší, než ostatní.

Stejně tak to je i s těma sestrama a doktorama, kdy jste si posteskla, že jsou jako jejich poskoci. Na to se dá říct jen to, pokud chcou být na stejné úrovni jako lékaři, proč si potom neudělají tu samou (asi i těžší) školu, jako oni?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
člověk

také jsem přemýšlel jako dítě,k čemu mi je chodit na nočník,když pleny jsou praaktičtější.
tedy s uvahou děcka,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BENYTA

Jednou Vás třeba přestane bavit Vaše specializace,a rozhodnete se být nutriční poradkyní,však víte,jak to dnes letí,kdo má znalosti ohledně hubnutí,je IN,a enzymy s lymfou jsou základ…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kájina

Práce zdravotní sesry má být širokospektrální. Takže sice budeš třeba pracovat na porodním sále či na novorozeneckém, ale to neznamená, že máš být hloupá. Nemůžeš sice vědět všechno, ale taky nemůžeš nevědět nic.

před 5052 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek