Lucimia

Mohla bych se zeptat k čemu mi to bude?

K čemu mi u porodů jako porodní asistence bude, že budu vědět, kde se tvoří 3 enzymy (pepsin, trypsin a erepsin) a že štěpí bílkoviny? FAKT BY MĚ TO ZAJÍMALO!

Nejlepší odpověď
sardoska

Ve škole se ještě budeš učit spoustu věcí, které ti v práci nebo v životě k ničemu nebudou, nebo aspoň budeš mít takový pocit. Ale dopředu nikdy nevíš, třeba tuhle informaci využiješ tam, kde to ani nečekáš 😉

Další odpovědi
Vikičistič

Třeba to někdy použiješ,když si to zapamatuješ a když ne tak se nic nestane. Myslín ale ,že je dobré to vědět.

anonym

Také jsem si myslel,že když si budu umět vypočítat extrémní zátěž – třeba pro balkon v divadle – že je to na nic. Je pravda,že jsem to nikdy nepotřeboval,ale už jen fakt,že víte,že TO existuje, je jistě lepší, než opak.
Jde i o celkový přehled po oboru a nejen to.
I za cenu,že má člověk v hlavě skladem zbytečnosti. A! Nikdy nevíte.

annas

Vím to podle sebe. Po ukončení školy máme každý tolik vědomostí, že je chceme všem kolem sdělit. Ale brzy si uvědomíme, že některé informace nejsou podstatné a že je nikdy třeba nepoužijeme, ale pro pochopení určitého kontextu byly nutné. Ale nikdy nevíme, kdy se nám budou hodit.

ReHu

Myslím, že nikdy nemůžeš vědět, kdy a kde se ti tato informace bude hodit.
A také si myslím, že je lépe vždy vědět něco navíc, než když mi informace chybí.
Když jsem maturovala, vůbec jsem netušila, že mě má maturitní otázka bude pěkných pár let živit.

GangstaHelper

Už jste se tu jednou ptala na latinu a toto bude podobný důvod: Abyste byla chytřejší, než ostatní.

Stejně tak to je i s těma sestrama a doktorama, kdy jste si posteskla, že jsou jako jejich poskoci. Na to se dá říct jen to, pokud chcou být na stejné úrovni jako lékaři, proč si potom neudělají tu samou (asi i těžší) školu, jako oni?

člověk

také jsem přemýšlel jako dítě,k čemu mi je chodit na nočník,když pleny jsou praaktičtější.
tedy s uvahou děcka,

BENYTA

Jednou Vás třeba přestane bavit Vaše specializace,a rozhodnete se být nutriční poradkyní,však víte,jak to dnes letí,kdo má znalosti ohledně hubnutí,je IN,a enzymy s lymfou jsou základ…

Kájina

Práce zdravotní sesry má být širokospektrální. Takže sice budeš třeba pracovat na porodním sále či na novorozeneckém, ale to neznamená, že máš být hloupá. Nemůžeš sice vědět všechno, ale taky nemůžeš nevědět nic.