miláššek :*

Mohla bych mít kočku ( kotě ) v garáži.?

Zdravím , opět bych se chtěla zeptat , jestli by bylo možné mít kočku nebo malé kotě v garáži.? bydlím v paneláku a garáž je o 2.patra níž… ! myslíte si , že by si kočka nebo kotě mohlo zvyknout být v garáži.? ale mám strach , že by nám skákala po autě.. :DDDDDD dalo by se tomu nějak zabránit.? díky za vaše odpovědi :)
Doplňuji:
Samozdřejmě bych jí naučila na WC , chodti na postoj a mohla bych s ní chodit ven jako se psem… proč bych nemohla mít kočku nebo kotě v garáži.? dřív jsme tam kočku měli a byla tam spokojená . spíš se jí někdy nechtělo jít ven ..

Nejlepší odpověď
www

Kočka potřebuje buď naprostou volnost (dvorek,půda,ap.), nebo žití společné s člověkem.
Tvůj zámysl je pro zvíře stresující, navíc vidím, že auto je nějak přednější, tedy rozhodně NE (z hlediska kočky) !
Chovatel.

Další odpovědi
anonym

Zeptej se sama sebe upřímně co bude mít kočka z takového garážového života a co budeš mít ty z toho, že budeš mít kočku v garáži o několik pater jinde. Zvíře si pořizujeme proto, že chceme mít radost z jeho společnosti nebo užitek z jeho vlastností. U tebe nevidím ani jeden dôvod k pořízení si kočky ani jakéhokoliv jiného zvířete.

hanulka11

to bude lepší ,když ji nebudeš mít – zavřeš ji do garáže – kočka potřebuje lásku a taky volnost
Doplňuji:
Zřejmě ji chceš a rodiče jsou proti ,viď ? A proto bys ji měla v garáži .Bude lepší než aby se kočička trápila nepořizovat si ji , zvlášť nyní před zimou .

Funna

po autě skákat bude…a aby bydlela v garáži v paneláku, to si raděj nepořizuj nic…
Doplňuji:
chodit na postroji jako se psem? vidím, že máš scestné mínění o kočkách…ty co chodí v postroji (pokud se to vůbec naučí), to jsou typické válící se doma a ty ji chceš mít v garáži…pokud opravdu připustím, že bys měla mít kočku v garáži…musí mít možnost jít ven, kdy se jí zachce a pak se o ni v podstatě nemusíš moc starat…jen jí přilepšit občasným žrádlem a vodou…záchod zvládne venku sama…ale to nemáš kočku, jen ji poskituješ střechu nad hlavou a nečekaj, že s tebou bude nějaký extra kámoš…a mimo jiné…aby trávila celý život v těch smradech z auta, no to jí teda fakt nezávidím…fakt se na to vykašli a pořiď si třeba morče, to ti snad doma dovolí…

Deli

No to je nápad… Kočka potřebuje buď soužití s člověkem, takže si zvykne být jen v bytě, nebo ještě líp, chce volnost, je to pořád šelmička. Naše kočka má volný pohyb po zahradě i mimo ni, bydlíme na vesnici, do domu si jde tak jednou denně zdřímnout, pak chce zas ven, spí v zateplené boudě s naší zlatou retrívřicí. Myslím, že takhle je šťastná. Kočka zavřená v garáži bude lézt (tomu nelze zabránit) po všem, po autě (které časem podrápe), po všech policích apod, co v garáži budou, takže hrozí nebezpečí, že se otráví při průzkumu plechovky s barvou či ředidlem, které v garážích bývají.
Na kočičí wc se naučí snadno, pro Tebe však nebude jeho údržba snadná, protože v garáži nebývá horká voda pro jeho očistu. Kočky také nejsou stavěné na chození na vodítku, i když si zvykne, nebude ji to těšit jako psa.
Zvaž také to, co se stane, až bude chtít otec vyjet s autem. Nebude moci držet kočku, bude muset mít vrata dokořán, takže kočka nejspíš obratem vezme roha. A za další – naše kočka, pokud ji omylem zavřeme někam, kde usne, ve chvíli, kdy chce odejít, začne mňoukat. Až se bude z garáže ozývat zoufalé mňoukání, protože kočka bude chtít za lidmi, které uslyší venku, a bude se jí stýskat, dříve nebo později někdo informuje ochranáře nebo rovnou policii.
Nedělala bych to, buď si napřed ochoč rodiče a pak pořiď kočku, nebo počkej, až budeš mít svou vlastní domácnost.

GM

Do té garáže bych zavřela tebe, aby jsi tam byla sama, v zimě, potmě, ve smradu z auta, bez lásky, abys čekala až si na tebe někdo za celý den vzpomene, jestli si vůbec vzpomene. Taky bydlím v paneláku, máme v bytě 3 kočky, nejstarší už bylo 14 let, mají všeho dostatek a hlavně lásky.

Damiana

Zapomeň na jakékoli zvíře, nebo si tě snad i najdu!

Coliffe

To ti teda fakt nedoporučuji. Kup si jiné zvíře, nebo si ji vezmi do bytu. Kočička by byla osamělá. Radši si nic nepořizuj.
Doplňuji:
Kočička by se ráda tulila, nebo by běhala venku. Pořiď si třeba králíčka, morče, nebo něco jiného malého. Kočička nemůže celý život být sama a dýchat tam to od auta.

Kateřina Šil

Nedoporučuji, bylo by to naprosté týrání té kočky. Tři čtvrtiny zivota v garáži.

miláššek :*

Lidi , máte pravdu , víte já sem si poslední dobou strašně přála kočku … nebydlím v baráčku a prostě , nemám takové příležitosti .. kašlu na to .. kočka potřebuje volnost .. u babi mám krásného žíhaného kocourka a prostě si ho nemohu vzít do bytu… brácha je silnej alergik , ale to jsem se dozvěděla až teď .. tak se moc omlouvám za tuto otázku… je to takový strašně na prd , když nemůžete mít doma nějakého chlupáče s kterým byste se chtěli pomazlit.. :(( ale co se dá dělat !!! tak se lidi za tuto otázku moc omlouvám… ahoj :(

anonym

Neztrácej naději, pokud je problém jenom v alergii bratra, jsou i plemena koček bez srsti, vyšlechtěná právě pro takové případy. a nejenom kočky, ale i morčátka, králíci, psi. Veškerá taková zvíťátka ale musí být držena v teple domova.

hanulka11

Proč se tedy ptáš , když jsi tam už kočku měla, jak píšeš a co ses chtěla od nás dozvědět? Každý ti tu píšeme svůj názor a ty taky máš svůj – tak se rozhodni podle sebe .

miláššek :*

ne jenom jsem se chtěla zeptat , jestli by kočka neskákala po autě… jinak to ostatní , neřešte.. :)

anonym

Jak " to ostatní neřešte" ? Dovedeš si představit, že by tebe někdo zavřel do garáže a i am se po tobě chtělo pohybovat se jen v určitém povoleném prostoru? Kočka po autě poleze, v garáži jí dobře nebude a téměř se jedná o chování hraničící s porušováním zákonu na ochranu zvířat proti týrání.

hanulka11

určitě bude skákat na auto, museli byste ho přikrýt, pokud by vám to vadilo