Louise:3

Mohla bych do Polska?

Ahoj,nemám pas je mi 12,(ani občanku) ale mamka má občanku a má mě tam napsanou,znamená to,že můžu do Polska?:)
Děkuji za odpověd:)
Doplňuji:
Dostala sem se tam ;)
i na Slovensko:3
(Bez pasu,nic po nás nechtěli)

Nejlepší odpověď
marci1

Do Polska (EU) potřebuješ mít svůj vlastní doklad totožnosti. Buď cestovní pas, nebo svůj občanský průkaz ( pro děti do 15 let ).
Doplňuji:
Samozřejmě, na hranicích Vás nekontrolovali. Ale pokud by Vás kontrolovala policejní hlídka v zahraničí, tam byste měli velké potíže.

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/deti-musi-cestovat-s-vlastnimi-doklady-d90-/domaci.aspx?c=A120625­_160210_domaci_hv

Další odpovědi
brillant

Ne. Od 27.6.2012 musíš mít k vycestování svůj cestovní pas nebo občanský průkaz.

zzzzz

Hranice nejsou, takže tam zcela jistě dojedete, ale pokud vás někde bude kontrolovat policie, bude to problém. Musíš mít doklad, OP nebo pas. Myslete i na připojištění do zahraničí. Já se pojišťuji i na jeden den, člověk nikdy neví, co se může stát.

Radomír.cz

No, myslím, že byste měla mít pas.