marci1

Mohla by se tato rakouská soudní kauza ohledně kouření stát precedentem?

http://www.roz­hlas.cz/zpravy/svet/_zpr­ava/kourit-na-balkone-a-z-okna-v-noci-nesmite-rozhodl-rakousky-nejvyssi-soud--1675655

Nejlepší odpověď
fcoop

Těžká věc.
Kde začínají práva jednoho a končí práva druhého?
Na kuřáky se fakticky pořádají hony...........to se dá pochopit,ale už to začíná připomínat šikanu.
Normální je prý nekouřit.....­.......to určitě ano,ale je normální třeba chlastat?
Do státního rozpočtu jdou z těchto „neřestí“ zásadní sumy. Je morální nahánět skupinu obyvatel a zároveň vyrábět to,proti čemu se tolik bojuje?
A tak se stát pokrytecky stará o zdraví občanů.
Vlk se nažere a koza?
Zůstane celá.

Další odpovědi
Funna

Možné to je…a klidně ať se jím i stane, protože až budeme vymýceni my kuřáci, (kteří mimochodem plní nákupem cigaret úspěšně státní kasu), vláda se vrhne na někoho jiného, třeba na přejídače a konzumenty nezdravých, ale levných potravin, plných eček, glutamátů, tuků, masokostní moučky a pod, kterých jsou plné obchody, protože na ty se přece také vynakládají miliony ze zdravotnictví při následné lékařské péči a nám kuřákům, co umřeme ještě než začneme brát důchod a dál tak ždímat státní pokladnu dají konečně pokoj !!!

Kepler

Nekuřáci by byli rádi, kdyby se to precedentem stalo, kuřák jen kroutí hlavou kam to spěje. Za chvíli si nebude moci zakouřit nejblíže 1 km od města. Taky se divím, že se taková prkotina dostala až Nejvyššímu soudu. Takové věci jsou řešitelné dohodou. Jako by si stěžovatel nemohl větrat byt jiným oknem.

mzm

Když si na balkóně vypiju jedno pivo, tak to soused nademnou rozhodně nepozná. Když si na balkóně vykouřím cigaretu (nebo doutník), tak to rozhodně pozná.

Jsem ochoten svou konzumaci alkoholu omezit na řekněme dvě piva(dávky alkoholu) za týden a to ještě v drtivé většině ne na veřejném prostranství. Ve výjimečných případech ve speciálním zařízení i více.

Pokud jsou kuřáci ochotni se omezit na dvě cigarety týdně (ale ne na veřejném prostranství) a ve výjimečných případech více ve speciálním zařízení, jsem ochoten je tolerovat, jinak jsou pro mě bezohlední závisláci.

Přínos do státního rozpočtu je jen ubohá výmluva.

Drap

Ano může, ovšem u nás si myslím, že to nehrozí.

Mc Merkurion

… pro mně, za mně > žiju v okruhu kuřáků (krom našeho psa), okna mam na dvůr … ale kdo přinde na řadu po kuřácích? … ať stát klidně zakáže výrobu cigaret, když je to tak škodlivý (jenže to nemůže, vono to pěkně sype) – já mám co kouřit …

Mc Merkurion

mzm … a přesně kvůli takovejm, jako seš ty, se vymejšlej různý omezení … kde maj kouřit, když specielní zařízení pro ně neni, to už nemůžou ani doma?

mzm

Různá omezení se vymýšlí, protože se lidi neumí dohodnout. To mimo jiné vyplývá i ze závislosi, kdy si závislý jedinec není ochoten připustit, že to závislost je a že to dělá problém i okolí.

Doma si kuř, když to není cítit jinde. Ale v případě původní otázky to cítit bylo.
Kdybych měl malý dvorek a velké auto, taky byse ti nelíbilo kdybych parkoval na tvém trávníku, protože se mi na můj pozemek prostě to auto nevleze, tak proč bych nepoužil tvůj trávník, ne?