bolak

Mohla by se Morava a Slezsko taky odtrhnout od Čech a vytvořit vlastní státy?

fcoop: to není nápad, to je otázka; jako se odtrhlo slovensko, nebo včera jsem tu dostal odpověď, že by se nejspíš chtělo od španělska odtrhnout baskitsko a katalánsko, tak si říkám, co kdyby se morávaci rozhodli že nechtěj mít s náma nic společného, jestli by měli šanci se nějak odříznout?

Taky druhá věc je, že já nemám zrovna moc peněz, a takhle bych se alespoň mohl podívat do zahraničí.

Nejlepší odpověď
annas

Zkus si pročíst další názory
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/byla-by-vam-vylozene-proti-srsti-samostatna-morava-a-

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-si-ze-by-se-mohli-moravane-osamostatnit-a-vytvorit-vlastni-stat-bojite-se-toho

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ma-morava-pravo-na-autonomii
V této otázce je moje odpověď

Citují její závěr:
„Mám ráda svou zem, ale necítím potřebu osamostatňovat se. Je pravda, že Morava a Čechy byly v minulosti spojeny k sobě, ale nedošlo k zásadnímu útisku či porobě. Aspoň to tak cítím.“

Další odpovědi
fcoop

Nejsi první ani poslední,kdo má takový hovězí nápad.Ještě lepší nápad – oprášit korunovační klenoty a mít monarchii.
Do roka budeme mít jiné starosti.....­....volba šamana,rady starších a kmenového náčelníka.

anonym

Kéž by.

anonym

Měly by se odtrhnout, a kdyby bylo vypsané referendum, byl bych pro! Víš ty ale, co by to znamenalo pro Čechy? Katastrofa!

mojitek

ja nejsem proti. Ovsem v tom pripade by tu v Cechach -a nejvic v Praze pracovalo strasne moc cizincu z Moravy a museli by si vsichni zazadat o pracovni povoleni.

Barbakan-pro koho katastrofa?

dudu

Bolaku nebuď spícího tygra a věř, že by to nic dobrého nepřineslo. Za více než tisíciletou existenci byly naše národy rozděleny jen asi dvakrát a to velmi krátce.

zorro

Kdyby se všechny naplaveniny z Moravy vrátily zpátky, tak by to nemuselo být tak strašné.

dědapetr

To vypadá,že by se spíš odtrhl od Prahy zbytek Čech,Moravy a Slezka.