Mohla by banka do vstupních dveří namontovat detekční rám jako je to třeba u soudů, na letišti?nebo by to bylo nezákonné

Nejlepší odpověď
dědapetr

Spíš problematické proto že rám detekuje všechny kovy tak by musel u rámu vše vyložit z kapes a i s kabelí.Tak že by k temu rámu musela být i obsluha pult na odkládání předmětů.A náklady za rok na to by byli větší jak když tam přijde někdo krást.

Další odpovědi
Terryle

Myslím, že by mohla – je to soukromá budova a je na provozovateli, jak si svůj majetek bude chránit. Koneckonců když můžou být rámy v hokejový hale… tak proč ne v bance. I tam se koncentruje větší množství lidí.

stana73

Protizákonné asi ne,ale koho by bavilo při vstupu do banky pokaždé vybírat kapsy,tašky a kabelky.Stejně to pořád cinká,protože máte pásek,kovové cvočky,nebo kostice v podprdě.Krást se bude stejně a ty banky jsou určitě dobře pojištěné a pojišťovna si na zabezpečení dohlédne.

led

Zákon nezakazuje do banky vojsť ozbrojený, ale zakazuje použite zbrane.
Na druhej strane ak si všimnite tabuľky pri vhcode, máte tam zákaz zbrane.
Takže nejaký senzor na zbraň banka môže a má právo používať.