mosoj

Mohl jsem mít dříve dvojí občanství ?

Podle našich zákonodárců může mít Čech od letošního roku dvojí občanství.
Kníže Karel Schwarzenberg měl dvojí občanství již dříve. Jak je to tedy. To je prioritně Švýcar ?

Odpovědi
Tizh19

Dříve člověk mohl mít dvě občanství do 18 let, pak si musel jedno vybrat. Teď už může mít Čech dvojí.

gagaga

on byl drive emigrant a tem se obcanstvi automaticky " zabavilo "..

ted muze mit ( a urcite ma ) uz dvoji

ja napisi za sebe, ze ja ale nemuzu .. ;(
vsude uz jsem si zjistovala : ..chtela jsem mit ceske i nemecke..narok na to v nemecku mam ..mam v Nemecku bydleni , praci ( podminkou je vice jak 7 let ) ..ja jsem tam ( tu ) mnohem dele ..ale :
Nemci mi dvoji nedovoli !
abych dostala jejich obcanstvi, musim se zreknout NENAVRATNE ceskeho !
az prinesu obcanku s ustrizenym ruzkem, pak mi obcanstvi daji …

to ale nechci zase ja !

ale naopak : kdyz si ubytuji v cechach nejakeho nemce, nebo nemku asi jen na 6 mesicu..dam jim trvale bydliste u me v cechach na tu dobu, tak uz jim cesi daji druhe ( ceske ) obcanstvi ..

ja osobne bych si prala dvoji , ale bohuzel to nejde a ceskeho se nevzdam , protoze jeste sama nevim , kde chci zustat " ve stari " , az ukoncim podnikani ..libi se mi stejne tady i tam ..tam i tady :)

jeste k tomu nemecku ( mala pismenka nereste ) ..:)
kdybych mela napr. ja ted ( uz ale neee ) .ale priklad : dite s nemcem, tak to dite by melo oboji .. proste jsou ruzne : stupne ..kdo ho ziskat muze a kdo ne ..

  • iv-

gagaga

jeste k tomu : prioritne..
to uz neni ..
on ma uplne stejna prava ( napriklad kdyz jsou volby ) ..tam, i tady ..

ja v Nemecku chodim ( smim ) – jen k obecnim volbam