Avatar uživatele
mosoj

Mohl jsem mít dříve dvojí občanství ?

Podle našich zákonodárců může mít Čech od letošního roku dvojí občanství.
Kníže Karel Schwarzenberg měl dvojí občanství již dříve. Jak je to tedy. To je prioritně Švýcar ?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz, gagaga před 3665 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Tizh19

Dříve člověk mohl mít dvě občanství do 18 let, pak si musel jedno vybrat. Teď už může mít Čech dvojí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gagaga

on byl drive emigrant a tem se obcanstvi automaticky " zabavilo "..

ted muze mit ( a urcite ma ) uz dvoji

ja napisi za sebe, ze ja ale nemuzu .. ;(
vsude uz jsem si zjistovala : ..chtela jsem mit ceske i nemecke..narok na to v nemecku mam ..mam v Nemecku bydleni , praci ( podminkou je vice jak 7 let ) ..ja jsem tam ( tu ) mnohem dele ..ale :
Nemci mi dvoji nedovoli !
abych dostala jejich obcanstvi, musim se zreknout NENAVRATNE ceskeho !
az prinesu obcanku s ustrizenym ruzkem, pak mi obcanstvi daji …

to ale nechci zase ja !

ale naopak : kdyz si ubytuji v cechach nejakeho nemce, nebo nemku asi jen na 6 mesicu..dam jim trvale bydliste u me v cechach na tu dobu, tak uz jim cesi daji druhe ( ceske ) obcanstvi ..

ja osobne bych si prala dvoji , ale bohuzel to nejde a ceskeho se nevzdam , protoze jeste sama nevim , kde chci zustat " ve stari " , az ukoncim podnikani ..libi se mi stejne tady i tam ..tam i tady :)

jeste k tomu nemecku ( mala pismenka nereste ) ..:)
kdybych mela napr. ja ted ( uz ale neee ) .ale priklad : dite s nemcem, tak to dite by melo oboji .. proste jsou ruzne : stupne ..kdo ho ziskat muze a kdo ne ..

  • iv-

před 3664 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

jeste k tomu : prioritne..
to uz neni ..
on ma uplne stejna prava ( napriklad kdyz jsou volby ) ..tam, i tady ..

ja v Nemecku chodim ( smim ) – jen k obecnim volbam

před 3664 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek