Kelt

Mohl bych získat Pražský hrad, nebo je to nemožné?

Asi si řeknete nemožné. Nemám potřebné peníze, dokumenty apod. Tedy určitě existují nějaké listiny k Pražskému hradu, ale ty mají určitou platnost a vážou se na nějakou dobu, nějaké státní zřízení apod. Dobrý právník by toho mohl využít. Nebo v případě, že zásluhou přistěhovalců by bylo rodilých Čechů jen 20 %, ostatní budou mít také české občanství a ve volbách suveréně zvítězí, následuje změna státního zřízení a tím je i jiný vlastník Hradu. Možná hypotéza, ale je to možné? Nemyslím, že by ta situace mohla nastat, ale kdyby nastala. Děkuji předem za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Při změnách státního zřízení, přecházeji práva, tedy i majetková většinou na nahrazující subjekt. Pražský hrad je tedy státní. Pokud by se stát rozhodl, že ho prodá budeš mít šanci pokusit se ho odkoupit.

Další odpovědi
annas

Kdyby jsou chyby … uvažovat můžete, ale reallita je jiná. Určitě by nebylo snadné dostat se k informacím o prodeji státního majetku – je jen málo vyvolených

Takže jedině čekat, zda se najde nějaký Harry Jelínek, který ve 30. letech prodal Američanům hrad Karlštejn a nabídne ke koupi i Pražský hrad.

Možná jste viděl film Velká sázka o malé pivo, který byl inspirovaný Jelínkovým prodejem Karlštejna.
http://bydleni­.idnes.cz/pro­dej-karlstejna-031-/dum_osobnosti­.aspx?c=A151012­_130000_dum_o­sobnosti_web

V r. 2013 se objevila např. realitní společnost Czech Point 101 a začala na internetu nabízet k prodeji Pražský hrad. Kampaní chtěla upozornit na svůj spor s ministerstvem vnitra ohledně ochranné známky „Czech Point“.

Firma připustila, že sídlo hlavy státu ve skutečnosti prodat nechce. „Touto cestou chceme upozornit veřejnost na praktiky českých politiků,“ tvrdí realitní společnost."

ww.tyden.cz/ru­briky/domaci/re­alitka-prodava-prazsky-hrad-co-si-vydupe_282104.html

anonym

Kandiduj na prezidenta a Hrad je tvůj, pravda, jen na dobu funkce!

xxx3

už vidím ty inzeráty: „Prodám pražský hrad, cena dohodou, při rychlém jednání sleva“.