Jamaikl

Mohl bych se zeptat jaky vsechny programy potrebuju na vytvoreni moderni hry jako jsou dnes napr:engine atd.. Tak co vse

Odpovědi
Quimby

Achjo, pokud todle neznáš tak nemáš šanci jako jeden člověk něco udělat.
Engine neni magická věcička co dělá hry, ale program, který napíšou programátoři aby graficy a scénaristé… mohli pracovat bez znalostí programování v hezkém grafickém prostředí. Tobě jako jednomu člověku nezbyde něž si to naprogramovat, vymodelovat a dodělat grafiku sám. Takže nejspíš: Visual studio, programovací jazyk, Blender pro modely a Gimp pro textury.

Shaohao

nebo vyuzij nejaky hotovy engine, napr. cryengine.com

SirCzech

Za prvé: hru nedělej. Je potřeba zkušenost s tvorbou ozvučení, ui grafiky. Skriptování C# ani problém není, ty ale potřebuješ hlavně obrovskou zásobu nápadů a gamedesignéra- a to podle tvého projevu asi nemáš :)
Doplňuji:
A Quimby: Ne engine hru pohání, dává dohromady všechny části- grafiku, zvuky, skripty. Není to pro grafiky, ty maj cs6 atd…