Zvědavý

Mohl bych někde najít přesný text či dokonce video jisté scénky Jana Wericha ??

Vzpomíná někdo na čs. ministra spravedlnosti armádního generála Alexeje Čepičku ?? Werich si v jisté scénce z něj utahuje jako-že má na hlavě „čepičku“ a „Pověsíme Čepičku“, „Čepička bude viset“ nevíte někdo ?? díky
Doplňuji:
Nebo to možná byla scénka Vlasty Buriana.

Nejlepší odpověď
beer

Jistě – byl to V. Burian „Tak a teť si pověsíme čepičku“.

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?q=Pov%C4%­9Bs%C3%ADme+%C4%8Ce­pi%C4%8Dku%22&i­e=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=ra4bVbW6L8P4a­LurgYAO

led

„přesný text či dokonce video jisté scénky Jana Wericha“, chvalabohu aspoň, že rádio a film zaznamenali niektoré scénky Jana Wericha, ktorý sa nie vždy držal scénara a bežne na javisku vsúval aj vlastné texty mimo scénar. Stačí ak máte možnosť porovnať textový, rozhlasový a filmový záznam tej istej scénky v rôznych časových obdobiach zbadáte rozdiely.