Mohl by vypuknout hladomor i v ČR či v okolních evropských státech ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

mohl.

naše zemědělství nás neuživí (dnes, kdysi ano).

Další odpovědi
johana 56

Myslím,že ano.Stačí pár živelných pohrom a je zle.Podmínky našich zemědělců nejsou zrovna ideální a počasí se nedá ovlivnit

casey

Doufam, ze nemohl.
Nedostatek potravin by vysrouboval jejich cenu a bohatsi staty by mely vetsi kupni silu, ale v pripade hladomoru by vypulk spise chaos, kradeze a rabovani.
Nejvice by to ovsem odnesly staty, ktere jsou uz dnes na dodavkach potravin zavisla (Africke staty, severni korea…).

gnosis

ano a nemyslim si, ze je to neco zcela vyjimecneho a nepredstavitelneho:

„The 1815 eruption of the Mount Tambora volcano in Indonesia caused crop failures and famines worldwide and caused the worst famine of the 19th century“

dnes by se to podle me neobeslo bez rabovani a chaosu, jak pise casey. kdo by mel zbrane, mel by i jidlo.

zajimavy clanek na wiki:

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Fa­mine