iceT

Mohl by někde na světě existovat

počítač nebo jiné zařízení monitorující lidi a vědět o nich úplně všechno?Dokonce analyzovat a předvídat jejich chování na základě informací o nich získaných?Ovládat stroje napojené do sítě,aby se při sebemenším ohrožení mohl bránit proti vypnutí nebo destrukci?

Já vím,trochu sci-fi otázka,ale kdo viděl Oko dravce nebo četl Digitální pevnost asi bude vědět na co se ptám.

Nejlepší odpověď
led

Nie je to sci fi.
Sú stroje využívajúce samoučiace programy k svojmu zdokonalovaniu.
Programy na analýzu a správanie ľudí s matematickým prepočtom pravdepodobnosti ich ďalšej činnosti sa tiež využívajú. A použiť pomocou týchto programov deštrukčné či antideštrukčné zariadenia už nie je problém

Další odpovědi
bolak

v Praze v Libni

..né :).. čistě matematicky – tvrdím, že každá věc která se v budoucnu stane, se dá né předvídat ani předpovědět ale, matematicky vypočítat..prostě vezmeš informace na vstupu, hodíš je do počítače a dostaneš informace na výstupu…problém je akorát v tom že nemáš k dispozici dostatečný množství vstupních informací a i kdybys měla, tak nebudeš mít dostatečně výkonnou mašinku aby dokázala provést výpočet v dostatečně krátký době..respektive by jsi třeba dokázala předpovědět všechno co se kde stane za dvě vteřiny, ale samotný výpočet by ti zabral tisíce let

Ale jak říkám, jestli někdy něco takového bude, bude to v Libni.

barbie15

může to být reálné a těmhle věcem já věřím:)

slad08

Něco podobného je třeba počítač, který mají policisté na to, aby mohli identifikovat podezřelé osoby nebo auta.
CIA v Americe má takový počítač, který ví o všech lidech vše, něco jako Intersect.

tuCZek

Jste blázni! Moc čučíte na televizi! Říká vám něco teorie motýlýho efektu?