mellyd

Mohl by mi to někdo, prosím, vysvětlit??? I don't need glasses, I can C#.

Nejlepší odpověď
Magix.cz

Fór je v tom, že pro C#, (tedy v hudbě zvýšený tón C o půl tón = Cis) se v angličtině používá výraz C sharp (zvýšené C) a „C“ se čte stejně jako anglické sloveso see (vidět), takže : „Nepotřebuji brýle, protože vidím ostře (I see sharp).
Doplňuji:
sorry, to "protože“ tam není, ale význam zůstává.

Další odpovědi
Shaohao

C# programovaci jazyk, vyslovovan jako ‚see sharp‘ → I don't need glasses, I can see sharp

Drawknife

„Nepotřebuji brýle, vidím dobře“

C# je programovací jazyk – v angličtině se tato zkratka čte ‚see sharp‘ (see=vidět; sharp=ostrý/ve spojení se zrakem jako dobrý). Humorně je využita mnohoznačná výslovnost ;)

Prokop Buben

To je poměrně známý prográmátorský vtípek, slovní hříčka. Nejčastěji jsem ho viděl používat v diskusích nad rodinou C jazyků a Javou (nevím jak dnes, už jsem se s programátorským flamewarem docela dlouho nesetkal, ale Céčkaři na Javisty nahlíželi většinou tak trochu spatra)

http://www.it­network.cz/dis­kuzni-forum-volna-diskuze/vysvetleni-vtipu-51d8335ac7659

Jeden múj známý říká, že se to dá taky chápat takhle: „zkazil jsem si oči už když jsem se učil a psal v [nějakém Céčkaři opovrhovaném jazyce], a přitom jsem se ještě ani nedostal k Céčku“