Deniska20

Mohl by mi někdo napsat příznaky březosti u morčete?

Chětela bych vědět jak poznám březí morče.Mám doma samičku a myslím si, že by mohla být březí, ale nejsem si tím jitá.Poslední dobou dost ztloustla, hodně pije, jí a hrabe v podestýlce jako by si chtěla udělat hnízdo, ale jak jsem zjistila tak morčata si hnízda nestaví, taky pořád jako brumlá. Na bocích má takové boule, ale žádný pohyb zatím necítím, tak bych byla ráda, kdyby mi někdo mohl poradit. Díky za odpovědi

Odpovědi
anonym

A k čemu ti to bude? Nejlépe uděláš, když ji nebudeš zkoumat a necháš ji na pokoji. Sama si s mladými poradí neboj.

registrovana

„Březost samičky je nejčastěji 68 dní plus mínus týden. Prvním příznakem březosti je absence první říje, zhruba ve třech týdnech je již možné nahmatat v bříšku plod ve velikosti hrášku. Nezkušení, hmatejte velmi opatrně, neboť špatným stiskem můžete samičce, či plodu uškodit. Počkejte raději na zakulacování bříška samice, které již začíná být patrné. V pátém týdnu již má samice bříško asi jako vlevo na obrázku, v sedmém týdnu asi jako na obrázku vpravo výše. V tomto období jsou již patrné pohyby mláďat.“

zdroj:http://www.sa­vonnier.cz/pe­ce/brezost.htm