sofi

Mohl by mě někdo vysvětlit, proč musím si sám zajistit poradnu u odborného lékaře?

Byl jsem skoro týden hospitalizován a pro propuštění z nemocnice se mám objednat do poradny ohledně dalšího vyšetření. Je mi přes osmdesát let a léčím se na rakovinu tlustého střeva a mám stím velké problémy.Nejenom sám se sebou, ale následně s dopravou atp. Myslel jsem si, že když jsem v nemocnici, tak by neměl být problém ošetřujícího lékaře z poradny zavolat a vyšetření provést v době mé hospitalizace, nebo se dohodnout na dalším postupu, když jsem v lednu 2010 v poradně byl a mám přímo svého ošetřujícícho lékaře?

Nejlepší odpověď
Greneia

Přeji hezké dobré ráno,
protože takhle bohužel funguje současné lékařství v ČR, problém by to jistě nebyl, ale proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě a 80-ti letý člověk se může přece proběhnout. To jen ironicky „cituji“ domýšlení mnohých lékařů.
Držte se, člověku ani nic jiného nezbývá.

Další odpovědi
Kájina

Problém je hlavně v tom, že na lékaře je veden velký tlak ze strany ekonomiky, pojišťovny a vedení nemocnice, že musí šetřit. Proto se během hospitalizace provádí pouze vyšetření, které jsou spojené s potížema, pro které jste byl hospitalizován, nebo které Vám akutně komplikují zdravotní stav. Dále záleží na tom, jestli lékař v poradně, kam pravidelně docházíte, smluvně spadá pod nemocnici kde jste byl hospitalizován. Jelikož pokud ne, tak lékař z poradny by šel pracovat zadarmo a nikdo by mu nic neproplatil ( je to samé, jako když půjde nikdo pracovat k jinému zaměstnavateli než u kterého má smlouvu ). Jde prostě o mechanismus dnešní ekonomiky. Protože ten lékař, který Vás odešle k vyšetření, tak z jeho nákladů to jde, je to blbý, ale je to tak. Vhodné je v tomto případě, zda může někdo z rodinných příslušníků s doporučením zajít do poradny a domluvit se tam, ať Vás objednaj a popř.napíší rozvozovou sanitu, zda je to možný.Popř.zkuste se domluvit telefonicky s poradnou. Pokud je to poradna, která spadá pod nemocnici, je vhodné nenechat se odradit a vyžadovat od personálu, ať Vás alespoň objednají a popř.napíší sanitu oni, nebo aby Vám dali adekvátní vysvětlení, přoč se tak neďěje.