Mohl by mě někdo vysvětlit, proč musím si sám zajistit poradnu u odborného lékaře?

Byl jsem skoro týden hospitalizován a pro propuštění z nemocnice se mám objednat do poradny ohledně dalšího vyšetření. Je mi přes osmdesát let a léčím se na rakovinu tlustého střeva a mám stím velké problémy.Nejenom sám se sebou, ale následně s dopravou atp. Myslel jsem si, že když jsem v nemocnici, tak by neměl být problém ošetřujícího lékaře z poradny zavolat a vyšetření provést v době mé hospitalizace, nebo se dohodnout na dalším postupu, když jsem v lednu 2010 v poradně byl a mám přímo svého ošetřujícícho lékaře?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Přeji hezké dobré ráno,
protože takhle bohužel funguje současné lékařství v ČR, problém by to jistě nebyl, ale proč dělat věci jednoduše, když to jde složitě a 80-ti letý člověk se může přece proběhnout. To jen ironicky "cituji" domýšlení mnohých lékařů.
Držte se, člověku ani nic jiného nezbývá.

Další odpovědi:

Problém je hlavně v tom, že na lékaře je veden velký tlak ze strany ekonomiky, pojišťovny a vedení nemocnice, že musí šetřit. Proto se během hospitalizace provádí pouze vyšetření, které jsou spojené s potížema, pro které jste byl hospitalizován, nebo které Vám akutně komplikují zdravotní stav. Dále záleží na tom, jestli lékař v poradně, kam pravidelně docházíte, smluvně spadá pod nemocnici kde jste byl hospitalizován. Jelikož pokud ne, tak lékař z poradny by šel pracovat zadarmo a nikdo by mu nic neproplatil ( je to samé, jako když půjde nikdo pracovat k jinému zaměstnavateli než u kterého má smlouvu ). Jde prostě o mechanismus dnešní ekonomiky. Protože ten lékař, který Vás odešle k vyšetření, tak z jeho nákladů to jde, je to blbý, ale je to tak. Vhodné je v tomto případě, zda může někdo z rodinných příslušníků s doporučením zajít do poradny a domluvit se tam, ať Vás objednaj a popř.napíší rozvozovou sanitu, zda je to možný.Popř.zkuste se domluvit telefonicky s poradnou. Pokud je to poradna, která spadá pod nemocnici, je vhodné nenechat se odradit a vyžadovat od personálu, ať Vás alespoň objednají a popř.napíší sanitu oni, nebo aby Vám dali adekvátní vysvětlení, přoč se tak neďěje.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.