Kopta

Mohl by jste mi prosím někdo poradit s používáním elektrické kytary?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Elektrická kytara je něco jako mikrofon, kde kterému je potřeba připojit reproduktory.

V elektrické kytaře když drnkáš, tak to chvění zaznamenají senzory a elektronické obvody to přemění na elektrické signály.

Z kytary vede kabel do tzv. komba. To je rproduktor ve kterém je zesilovač, které ty elektrické signály přemění na zvuko patřičné hlasitosti, aby na tebe mlátili sousedi na zdi 🙂

Záleží jaká koncovka je na kabelu

zda obyčejný jack 2,5 3,5 6,3 mm
a nebo něco "profesionálněj­šího.

Existuje velké množství případných redukcí.