JájsemRaibek

Mohl by cizinec u nás podnikat? Musí splňovat nějaká kritéria?

Třeba takový arab, mohl by podnikat zde v Čechách? Třeba pokud by si chtěl otevřít vepřín nebo by nějaké předpisy tomuto cizinci jeho podnikatelský záměr nedovolily prosadit?

Nejlepší odpověď
Agneta

Tak např. hotel Panorama (Praha, Pankrác) si koupili dva Lybijci(ještě za Gaddáfího)…a hned vydala americká ambasáda zákaz ubytování americkým občanům…:DDD

Další odpovědi
anonym

Dosti továren a podniků v naší zemi vlastní cizinci:

http://ekonomi­ka.idnes.cz/ma­jitel-prazdroje-sabmiller-za-pul-roku-vydelal-56-miliard-pmw-/ekoakcie.aspx?c=A121122­_092454_ekoak­cie_fih

anonym

Takových tady je,Turci,Vietnamci…
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ke­bab

ten který je

Ale může podnikat,samoz­řejmně že může.Dokonce může provozovat i halal restaurace.Co je to halal porážka sem raději dávat nebudu,i když porážku lidí vídáváme ve zprávách…

McArthur

Záleží na právní formě podnikání…

Založí-li právnickou osobu, tj. s.r.o., a.s. apod., tak mu stačí běžné vizum. Dokonce nepotřebuje ani pracovní vizum, protože v tomto případě je investovem a na samotnou práci si může najmout lidi s členských zemí Evropské unie.

Pokud bude chtít podnikat jako živnostník, bude muset splňovat náležitosti Živnostenského zákona, které jsou stejné pro Čechy, obyvatele EU i cizince. Cizinec ze zemí mimo EU, pokud s jeho domovskou zemí nemá ČR uzavřenu mezistátní smlouvu, která by upravovala podnikání, potřebuje ještě pracovní a pobytové vizum a v některých případech ještě skládá srovnávací kvalifikační zkoušku.

gecco

ten který je → co je špatného na „halal“ porážce?

ivzez

Týrání zvířat:
http://www.iv­crn.cz/kampane/stop-halal/co-je-to-halal/