Zvědavý

Mohl by Arnold Schwarzenegger kandidovat na amerického prezidenta?

Pokud ano, proč to neudělal? Určitě by hravě porazil oba současné kandidáty. Někde jsem četl, že to i kdysi chtěl a byl to jeho sen. Nebo jen dává přednost herectví? Tak či tak, je to asi nejslavnější emigrant v historii. Žádný emigrant nedokázal tolik, co on. Nebo snad ano? Díky

Nejlepší odpověď
marci1

„Aby mohl kandidovat, musel by se však změnit ústavní zákon, neboť Schwarzenegger se narodil v Rakousku a americká ústava nedovoluje občanům narozeným v jiné zemi ucházet se o nejvyšší úřad ve státě.“ 🙂

Zdroj: http://www.li­dovky.cz/schwar­zenegger-bude-kandidovat-na-prezidenta-pokud-se-zmeni-zakon-10e-/lide.aspx?c=A100430­_123026_lide_qqq

Admin2

Odpověď na otázku, proč nemůže Arnold Schwarzenegger kandidovat na prezidenta, jste se mohl dovědět v odkazu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/plati-v-usa-stale-ono-pravidlo-ze-prezidentem-se-muze-stat-pouze-rodily-american-nebo-uz-se-to-zmenilo

Platí v USA stále ono pravidlo, že prezidentem se může stát pouze rodilý Američan, nebo už se to změnilo?