Pájo

Modře svítící zářiče na veřejných toaletách… jsou proti narkomanům nebo jako UV desinfikce vzduchu a povrchů?

Máte k tomu tématu někdo nějaké seriózní informace (nebo vlastní názor – jaký)?

Nejlepší odpověď
anonym

Četla jsem před nějakým časem, že se modré svítící zářiče používají na veřejných toaletách kvůli narkomanům. V modrém světle jsou totiž žíly špatně vidět.

Další odpovědi
arygnoc

väčšinou sa jedná proste o modré led, ktoré svietia, keď zhasne automatické osvetlenie, bludičky.
Mám to doma.
Doplňuji:
to proti tým narkomanom ma vôbec nenapadlo (a ani som to nevedel), bol som preveriť viditeľnosť svojich žíl na hajzlíku – skutočne ich nie je vidieť (aj s okuliarmi).

Aspoň viem, že mi nejaký narkoman nebude chodiť na záchod, ha.