LiborM01m

Moc se v tom nevyznám.Jaký druh tepelné izolace je nejlepší?

Jaký druh izolace je nejlepší?

Nejlepší odpověď
cukrar

Není nejlepší izolace, přestože se v nich dobře vyznám. Více se rozepiště..

Další odpovědi
anonym

Já se taky nevyznám ve tvém dotazu! O jakou izolaci kráčí, o izolaci lednice, stropu, zdi…

mosoj

Z hlediska izolace je lepší vždy ta, která má větší tepelný odpor K/W –1.
Čím větší číslo, tím lepší.
Všeobecně jsou kvalitnější izolace z kamenné ( skelné) vlny, které oproti polystyrenu „dýchají“.

Pak je ještě hledisko aplikace na místo. Jsou místa kde je lepší použít foukanou izolaci, buďto drť, nebo pěnu.

StandaSan

Zdravím, podle mě to záleží na mnoha faktorech, jako například na tom, jestli budete zateplovat střechu nebo stěny a taky na tom, o jaký druh stavby se jedná.

My zvažovali několik různých variant, ale nakonec nás kvůli ceně, životnosti a rychlosti instalace nejvíce zaujala foukaná tepelná izolace, konkrétně s pomocí materiálu Climatizer, který se skládá hlavně z recyklovaného papíru, a tak skvěle izoluje a zároveň je šetrný k přírodě.

Pokud se jedná o vaši stavbu a bydlíte Zlín a okolí, tak se můžete obrátit na firmu, co to dělala nám. Přikládám odkaz na jejich web – http://www.tepelna-izolace.com/ :)

KarolínaNovo

Ahoj, tepelné izolace existuje celá řada. Záleží, jaké máte požadavky a kam izolaci budete umísťovat. Nejlépe by vám asi poradil přímo prodejce, který vám nabídne i různé varianty. Izolace ovšem pro únik tepla není tím jediným důležitým. Důležitá jsou také kvalitní okna. My jsme vsadili na plastová okna a navíc jsme díky https://www.na­zeleno.cz/jsou-plastova-okna-ekologicka/ zjistili, že jsou ekologická, což jsem vůbec netušila.