Avatar uživatele
LiborM01m

Moc se v tom nevyznám.Jaký druh tepelné izolace je nejlepší?

Jaký druh izolace je nejlepší?

Zajímavá 0 před 3226 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cukrar

Není nejlepší izolace, přestože se v nich dobře vyznám. Více se rozepiště..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Já se taky nevyznám ve tvém dotazu! O jakou izolaci kráčí, o izolaci lednice, stropu, zdi…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Z hlediska izolace je lepší vždy ta, která má větší tepelný odpor K/W –1.
Čím větší číslo, tím lepší.
Všeobecně jsou kvalitnější izolace z kamenné ( skelné) vlny, které oproti polystyrenu „dýchají“.

Pak je ještě hledisko aplikace na místo. Jsou místa kde je lepší použít foukanou izolaci, buďto drť, nebo pěnu.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
StandaSan

Zdravím, podle mě to záleží na mnoha faktorech, jako například na tom, jestli budete zateplovat střechu nebo stěny a taky na tom, o jaký druh stavby se jedná.

My zvažovali několik různých variant, ale nakonec nás kvůli ceně, životnosti a rychlosti instalace nejvíce zaujala foukaná tepelná izolace, konkrétně s pomocí materiálu Climatizer, který se skládá hlavně z recyklovaného papíru, a tak skvěle izoluje a zároveň je šetrný k přírodě.

Pokud se jedná o vaši stavbu a bydlíte Zlín a okolí, tak se můžete obrátit na firmu, co to dělala nám. Přikládám odkaz na jejich web – http://www.tepelna-izolace.com/ :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
KarolínaNovo

Ahoj, tepelné izolace existuje celá řada. Záleží, jaké máte požadavky a kam izolaci budete umísťovat. Nejlépe by vám asi poradil přímo prodejce, který vám nabídne i různé varianty. Izolace ovšem pro únik tepla není tím jediným důležitým. Důležitá jsou také kvalitní okna. My jsme vsadili na plastová okna a navíc jsme díky https://www.na­zeleno.cz/jsou-plastova-okna-ekologicka/ zjistili, že jsou ekologická, což jsem vůbec netušila.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek