Andělé

Moc děkuji všem za odpoved,za pár dní maturuji a sháním narychlo to,co jsme ve škole neprobrali.Moc mi to pomohlo:-)

Válečnou literaturu jsme nebrali,tak každá informace dobrá:-)

Nejlepší odpověď
annas

Česká literatura v době okupace (opravdu jen stručně):

Tíživé podmínky protektorátu, oběti fašismu, zákaz publikovat, ilegální tvorba, tzv. zásuvková tvorba (svá díla spisovatelé uschovávali a vydali je po osvobození).

Poezie: oslava slavných osobostí (B. Němcová, Praha, meditace, příroda, domov, intimní pouze, oslava mateřštiny, písňová forma, výrazová dokonalost.

Halas – Ladění; Nevzal – Manon, Seifert, Halas – Němcová; Praha – Halas, Seifert, Hrubín; abstrakní poezie – Holan, tvorba pro děti – Halas, Hrubín

Mladá generace Skupina 42 (Jiří Kolář, Josef Kainar aj.

Próza
historická – poučení z minulosti – posilovala sebevědomí
Vančura – Obrazy z dějin národa českého, Fr. Kubka, K. Schulz, M. V. Kratochvíl

psychologická – M. Pujmanová – Předtucha, V. Řezáč, K. Havlíček, E. Hostovský

oslava pracovitosti českého člověka – E. Bass Cirkus Humberto, F. Kožík Největší z pierotů

inspirace lidovou tradicí – J. Ddrda Městečko na dlani, J. Glazarová Chudá přadlena

Další odpovědi
Michal Kole

Je spousta maturitních přehledů Nakldatelství Fragment (Liteartura v kostce), Didaktis (Odmaturuj z literatury).

Za války se moc nepíše. To mají lidi jiné starosti.

arygnoc

držím palečky, ať to dobře dopadne.

;)