tom004

„Mobiova smyčka“.Vím jak se vysvětluje,ale ......

Nevím kdo je jejím autorem,kdy byla poprvé použita v literatuře.

Nejlepší odpověď
annas

Möbiova páska (také Möbiův pás, Möbiův pásek nebo Möbiův list) je plocha, která má jen jednu stranu a jednu hranu. V roce 1858 ji nezávisle na sobě objevili (resp. „vynalezli“) matematici August Ferdinand Möbius a Johann Benedikt Listing. Ve starší literatuře se nazývá také Simonyho prstenec.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/M%C3%B6bi­ova_p%C3%A1ska