Množství mleté papriky v guláši

Kolik mleté papriky patří do guláše, já myslím že guláš by se měl mletou paprikou zahuštovat.

Nejlepší odpověď
elektrikář

To je základní omyl paprika je tam jen pro barvu a chuť. Základ guláše je cibule. Používám pomněr 1kg masa 1kg cibule, nesmí se spálit, jinak se nerozvaří.Záleží kolik chceš mít omáčky na zahuštění stačí lžíce mouky nebo trochu opražené strouhanky z chleba dělám to na másle které pak voní z guláše papriky tak polívkovou lžíci až ke konci nesmí se při vyrestování spálit jinak je hořká. Pokud chceš dělat hodně omáčky tak 2 lžíce do tuku jinak nepustí barvu.Dávám někdy do guláše syrovou papriku na malé nudličky tak 2 nebo tři lusky, udusit aby to nebylo stále stejné. Nebo lžíci rajského protlaku, najemno nakrájené houby, uvařené fazole, na ozdobu strouhaný sýr.

Další odpovědi
BEAES

Já dávám na 2 litry guláše tak 2 polévkové lžíce papriky a 2 lž. gulášového koření. Zahušťuji hl.moukou.