Martyn61

Množina REÁLNÝCH ČÍSEL které obsahuje pí(3,14), a odmocninu

Proč? „pí, a odmocnina“ patří do REÁLNÝCH čísel IRACIONÁLNÍCH a ne do RACIONÁLNÍCH???
Prosím mohl by mi někdo odpovědět na tuto otázku?????

Nejlepší odpověď
Melkor

Protože pí nejde vyjádřit jako podíl dvou celých čísel, stejně tak jako „některé“ odmocniny, třeba odmocnina ze dvou nejde vyjádřit zlomkem z celých čísel. Pokud víš co je to racionální číslo tak by ti to mělo být celkem proč jsou ostatní čísla iracionální.

Další odpovědi
cochee

doplním Melkora: odmocnina stejně číslo není – je to početní operace