Množí se lidem ve vlasech parazité, pokud si myjí vlasy pouze vodou bez šampónu?

Ví se konkrétně jací?

Nejlepší odpověď
zjentek

Pokud myslíš vodu z kohoutku, kterou si otočením pustíš do vany, tak ta by díky chloru měla mít antimikrobiální, antiparazitické a antibakteriální vlastnosti.

Pokud delší čas nepoužiješ žádnou vodu, mohla by ti ve vlasech parazitovat i řepa.

Další odpovědi
Dochy

Šampon není desinfekční ani desinsekční přípravek. V základu jde jen o saponát který slouží pro uvolnění mastné špíny. Parazity nejdřív musíš získat, sami od sebe se v hlavě nevylíhnou.

pizlicka

Mám dlouhé vlasy do pasu,a rok si umývám vlasy pouze čistou vodou.žádné vši,blešky vešky nemám a vlasy mi voní,a nemastí se 🙂