marketa54321

Jak je to s množením bakterií u přírodní kosmetiky??

Už mi z toho jde hlava kolem… Pokud používám přírodní kosmetiku, mám ji uchovávat v ledničce… Když tam ale dám pleťový olej, který je v lahvičce s kapátkem, ztuhne a já jej nedostanu ven? Když jej ale do ledničky nedám, vzhledem k tomu, že tam nejsou konzervanty, začnou se bakterie množit? To samé u přírodních tuhých šampónů, odličovacích tuhých balzámů apod.?

Odpovědi
petra15

Vubec se neboj…bakterie se tam nemohou rozmnozovat…Prí­rodní látky jsou taky antiseptické. A pokud nejsou pouzity konzervanty, tak se pouzije „jisté“ slození.
U biokosmetiky jsi vzdy na té „lepsí“ strane. Ber jen znackovou, testovanou.
A pokud se ti stane, ze se nejak "usadí"neco dole, a nahore je to pruhlednejsí…to by se stávat nemelo, nebot ten výrobce s tím pocítá a pouzívá vhodné smesi…Doporucuji více zaplatit, nesetrit, a taková kosmetika taky dlouho vydrzí…