mosoj

Měl pravdu?

Upečeme se !

http://dec59.ruk­.cuni.cz/~cer­tik/texty/leta­dla.htm

http://www.flig­htradar24.com/48­.17,8.25/5

Článek byl vybrán schválně 20 let starý aby bylo možné srovnávat.
Co se změnilo v letectví ? Chemická rovnice spalování je stále stejná.
Kde jsou rakety, auta, lodě, tepelné elektrárny. Kdysi se o jejich spotřebě kyslíku psalo, nyní již raději ne. Nejde jenom o produkci CO2, ale i jiných plynů, škodlivých pro naši atmosféru. Na druhé straně kácení deštného pralesa, ale hlavně znečišťování oceánů, ty jsou plícemi planety.
Globální oteplování postupuje daleko rychleji, než byly ty nejpesimističtější vědecké odhady.
Rádoby vědecké odhady gecca ponechávám bez reakce. Nakonec stačí když si přečtu jeho všeobecné nic neříkající jeho pokud je nesmazal.

Nejlepší odpověď
Quimby

Článek starý 20let, informace v něm ještě o něco déle.
Letecká doprava se od té doby změnila, zvýšil se počet letadel a o dost se zlepšila technologie.
Jeho úvaha o zavlečení vody do horních vrstev atmosféry a změna odrazivosti planety na základě kondezačních stop jsou sice pravdivé, ovšem dovolím si tvrdit, že jsou absulutně neváznamné s objemem vody, která se vypařuje v oceánech a jejich odrazivostí.
Ty propočty jsou čistě statistické, těžko říct jak moc se liší od praxe.
Co se týče vlivu CO2, tak bych odkázal na https://www.y­outube.com/wat­ch?v=x1SgmFa0r04

Další odpovědi
gecco

Neměl pravdu…
Alespoň ne obecně…
___
Země si do globálního klimatu nenechá až tak moc ´kecat´ – a lidstvo, ač je největším škůdcem této planety, pořád nemá technologie a zdroje, kterými disponuje planeta…
Co takhle Krakatoa? – nebylo to mnohem výraznější ovlivnění klimatu, než celá lidská letecká doprava za celou její historii???
___
Omlouvám se – domníval jsem se, že se – jakožto racionální technik, nenecháte tak snadno ukecat bláboly rádobyzachránců civilizace…

zorro

Já myslím, že nemněl.