Avatar uživatele
773038948

MLUVILI S VÁMA RODIČE O sexu když vam bylo 14–15 ??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dudu, poa.li, barnajka před 4483 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
lexx

Nééé ! já bych hanbou zalez pod koberec…tohle bylo téma tabu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fablen

ne, nikdy. Obrovský problém byly i první menzes. Dříve internet nebyl a informace se sháněly velmi těžko.
Doplňuji:
pamatuji si, jak jsme si ještě i s holkama na intru posílaly lístečky s intimními otázkami a odpovídaly navzájem písemně, protože o některých tématech jsme se skutečně styděly mluvit

Upravil/a: fablen

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
barnajka

Ani ťuk.
Kdybych měla čekat na rodičovskou osvětu, tak dodneška žiju v bludu, že děti nosí čáp :))
Nejsem až tak stará, ale přece jen: i za mýho mládí byla jiná doba..a já měla navíc ještě ten handicap, že pocházím z docela puritánské rodiny. Taťka na to kecání celkově moc nebyl a mamka se při vyslovení slova ‚sex‘ červená až za ušima dodneška. Nekecám :)) Je celkem srandovní pozorovat, jak jí to v hlavě šrotuje a jak pro ty ‚hambatý‘ slova hledá ‚nehambatou‘ alternativu :)) Menstruaci říká ‚ty ženský problémy‘.. a když už musí vyslovit nějakou tu ‚sprosťárnu‘ jako např. ‚podprsenka‘, ‚sex‘, ‚penis‘,.. vždycky ztlumí hlas na maximum, kouká kamsi do boku a snaží se co nejrychlejc odvést řeč jinam :D

Ještě že existovalo to Bravo :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ne, a s tebou ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nemluvili, nikdy a ve škole a mimo ni to obsatrali starší kamarádi. Přesto si myslím že jsem o nic nepřišel, všeho jsem se dopátral sám a vždy včas. Ani žádné problémy sexuologického rázu nebyly, tak jako dnes !!
No bývaly to bezvadné a dobrodružné výpravy za poznáním !! A co teprve to odhalení reality vlastními silami – to byl teprve zážitek !

Jo a Bravo ! V Rudém právu jsem žádný sprostý obrázek nenašel a tak zbyla jen ta obrázková lékařská kniha doma v tátově knihovně, která postupem doby přišla o ilustrace na toto téma.

Můj kamarád pěkně kreslil a tak jednou vytvořil obrázek rozkročené ženy jak rodí dítě i to dídě tam pěkně namaloval.
Dostalo se to nepovolaných rukou učitelů, mravokárců a vypadalo to, že ho budou natahovat na skřipec nebo ho vezmou přímo kulometem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Už dříve, vyplynulo to z přirozeně otevřené komunikace. S mamkou jsem se o tom bavila poprvé ve třinácti. S taťkou vlastně až teď, po patnácti. Podle mě to patří opravdu k otevřené komunikaci mezi rodiči a dítětem. A řekla bych, že i podstatné. Stejně jako se má se slečnami mluvit o první menstruaci, ještě než ji dostanou. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Vůbec ne, oni už poté co jsme se s bratrem narodili snad ani žádné daší informace nepotřebovali.
Jednu hodně lapidární otcovu zkušenost si přesto vybavuji. Tu ale vyslovil až v mojí dospělosti a zněla: „souložit s prezervativem je jako drát peří v rukavicích“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Ne,ale tenkrát byla jiná doba řekla bych.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

No to teda ani náhodou.Přesně jak píše lexx.No v roce 1962–3 to bylo ještě tabu,páč to se hlavně budoval tzv.lepší svět a světlé zítřky a sex byl spojován se západní dekadentní společností.Jo ale kamarádi a starší kluci to byla studna poznání i když spousta informací byla jaksi podivná, nepřesná až lživá a zavádějící.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

to sice nemluvili, ale jednou do roka sli na ples, vratili se az k ranu

v tu dobu davali v televizi eroticky film

jednou sme meli ve skole sexualni prednasku s doktorem uzlem a podminka ucasti byla nechat rodice podepsat v zakovske knizce ze souhlasi, abych se takove prednasky zucastnil…

tak sem se slovo „sexualni“ pokusil napsat co nejvic necitelne a pro jistotu ho jeste poskrkal jako ze mi ujela propiska

vrchol byl, kdyz se tam pak dostali i ti, co to nemeli podepsane, proto ze se to stydeli rodicum ukazat…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Jen jednou mi otec kladl na srdce,že existují i různá úskalí v sexu jako pohlavní nemoci nebo nechtěné těhotenství.Strašně jsem se styděl.O to více bylo pro mne zajímavější vyprávění starších kamarádů a jejich sbírky ohmataných a nekvalitních černobílých fotografií,na kterých byly nahé ženy.:-D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Rodiče ne, my už jako rodiče ano. Ve své podstatě o základech, ne o detailech. případně ty detaily si probraly holky mezi sebou (matka s dcerou).
V mnoho rodinách je oblast této komunikace velké tabu, a proto osobně jsem pro výchovu ve školách. Ale aby byla v širším pohledu . i na funkci rodiny, odpovědnosti mužů (mládenců) ke svým spermiím – ne aby vše nechávali na ženě, atd. O odpovědnosti rodiny ke svým dětem – dneska je to víc o individuální zábavě jedince a ne o soužití rodiny – stačí se podívat, že se víc v médiích mluví o výměnách partnerů, než o celebritách, které mají rodinný život celkem vyrovnaný.
Už ohled na aktivity mužů a žen jsou ve společnosti velmi rozdílné. Partnerky střídající muž je brán jako borec, to samé u ženy je bráno jako hluboký morální pokles.
Sex není třeba tabulizovat – je to přirozená potřeba lidí, jen by se mělo o něm mluvit slušně, bez pokrytectví, v širších souvislostech (ne jen o vlastním aktu) a víc v užším okruhu než detaily probírat na každém rohu aby se vše potom rozneslo po návsi.
Jeden z nejčtenějších časopisů mladých lidí kdysi býval Mladý svět. Tam v tehdejších dobách toto téma bylo asi nejvíc zvěřejňováno a popisováno. Ale co si pamatuji, nejčastějíš otázky na které bylo odpovídáno bylo – mám ráda chlapce, ale moc pije alkohol. Věřím, že moje láska ho změní – poraď teto Sally – věřím správně?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MILAN1961

ne nějak to nestačily než se mi narodil první syn..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MacChill

Ne, myslím že od toho je škola nebo praktická lékařka

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek