MLUVILI S VÁMA RODIČE O sexu když vam bylo 14–15 ??

Nejlepší odpověď
lexx

Nééé ! já bych hanbou zalez pod koberec…tohle bylo téma tabu.

Další odpovědi
fablen

ne, nikdy. Obrovský problém byly i první menzes. Dříve internet nebyl a informace se sháněly velmi těžko.
Doplňuji:
pamatuji si, jak jsme si ještě i s holkama na intru posílaly lístečky s intimními otázkami a odpovídaly navzájem písemně, protože o některých tématech jsme se skutečně styděly mluvit

barnajka

Ani ťuk.
Kdybych měla čekat na rodičovskou osvětu, tak dodneška žiju v bludu, že děti nosí čáp :))
Nejsem až tak stará, ale přece jen: i za mýho mládí byla jiná doba..a já měla navíc ještě ten handicap, že pocházím z docela puritánské rodiny. Taťka na to kecání celkově moc nebyl a mamka se při vyslovení slova ‚sex‘ červená až za ušima dodneška. Nekecám :)) Je celkem srandovní pozorovat, jak jí to v hlavě šrotuje a jak pro ty ‚hambatý‘ slova hledá ‚nehambatou‘ alternativu :)) Menstruaci říká ‚ty ženský problémy‘.. a když už musí vyslovit nějakou tu ‚sprosťárnu‘ jako např. ‚podprsenka‘, ‚sex‘, ‚penis‘,.. vždycky ztlumí hlas na maximum, kouká kamsi do boku a snaží se co nejrychlejc odvést řeč jinam :D

Ještě že existovalo to Bravo :D

Drap

Ne, a s tebou ?

mosoj

Nemluvili, nikdy a ve škole a mimo ni to obsatrali starší kamarádi. Přesto si myslím že jsem o nic nepřišel, všeho jsem se dopátral sám a vždy včas. Ani žádné problémy sexuologického rázu nebyly, tak jako dnes !!
No bývaly to bezvadné a dobrodružné výpravy za poznáním !! A co teprve to odhalení reality vlastními silami – to byl teprve zážitek !

Jo a Bravo ! V Rudém právu jsem žádný sprostý obrázek nenašel a tak zbyla jen ta obrázková lékařská kniha doma v tátově knihovně, která postupem doby přišla o ilustrace na toto téma.

Můj kamarád pěkně kreslil a tak jednou vytvořil obrázek rozkročené ženy jak rodí dítě i to dídě tam pěkně namaloval.
Dostalo se to nepovolaných rukou učitelů, mravokárců a vypadalo to, že ho budou natahovat na skřipec nebo ho vezmou přímo kulometem.

WeeBear

Už dříve, vyplynulo to z přirozeně otevřené komunikace. S mamkou jsem se o tom bavila poprvé ve třinácti. S taťkou vlastně až teď, po patnácti. Podle mě to patří opravdu k otevřené komunikaci mezi rodiči a dítětem. A řekla bych, že i podstatné. Stejně jako se má se slečnami mluvit o první menstruaci, ještě než ji dostanou. 🙂

dudu

Vůbec ne, oni už poté co jsme se s bratrem narodili snad ani žádné daší informace nepotřebovali.
Jednu hodně lapidární otcovu zkušenost si přesto vybavuji. Tu ale vyslovil až v mojí dospělosti a zněla: „souložit s prezervativem je jako drát peří v rukavicích“.

iceT

Ne,ale tenkrát byla jiná doba řekla bych.

Jikra

No to teda ani náhodou.Přesně jak píše lexx.No v roce 1962–3 to bylo ještě tabu,páč to se hlavně budoval tzv.lepší svět a světlé zítřky a sex byl spojován se západní dekadentní společností.Jo ale kamarádi a starší kluci to byla studna poznání i když spousta informací byla jaksi podivná, nepřesná až lživá a zavádějící.

lukas.zmizik

to sice nemluvili, ale jednou do roka sli na ples, vratili se az k ranu

v tu dobu davali v televizi eroticky film

jednou sme meli ve skole sexualni prednasku s doktorem uzlem a podminka ucasti byla nechat rodice podepsat v zakovske knizce ze souhlasi, abych se takove prednasky zucastnil…

tak sem se slovo „sexualni“ pokusil napsat co nejvic necitelne a pro jistotu ho jeste poskrkal jako ze mi ujela propiska

vrchol byl, kdyz se tam pak dostali i ti, co to nemeli podepsane, proto ze se to stydeli rodicum ukazat…

ten který je

Jen jednou mi otec kladl na srdce,že existují i různá úskalí v sexu jako pohlavní nemoci nebo nechtěné těhotenství.Strašně jsem se styděl.O to více bylo pro mne zajímavější vyprávění starších kamarádů a jejich sbírky ohmataných a nekvalitních černobílých fotografií,na kterých byly nahé ženy.:-D

venkovan

Rodiče ne, my už jako rodiče ano. Ve své podstatě o základech, ne o detailech. případně ty detaily si probraly holky mezi sebou (matka s dcerou).
V mnoho rodinách je oblast této komunikace velké tabu, a proto osobně jsem pro výchovu ve školách. Ale aby byla v širším pohledu . i na funkci rodiny, odpovědnosti mužů (mládenců) ke svým spermiím – ne aby vše nechávali na ženě, atd. O odpovědnosti rodiny ke svým dětem – dneska je to víc o individuální zábavě jedince a ne o soužití rodiny – stačí se podívat, že se víc v médiích mluví o výměnách partnerů, než o celebritách, které mají rodinný život celkem vyrovnaný.
Už ohled na aktivity mužů a žen jsou ve společnosti velmi rozdílné. Partnerky střídající muž je brán jako borec, to samé u ženy je bráno jako hluboký morální pokles.
Sex není třeba tabulizovat – je to přirozená potřeba lidí, jen by se mělo o něm mluvit slušně, bez pokrytectví, v širších souvislostech (ne jen o vlastním aktu) a víc v užším okruhu než detaily probírat na každém rohu aby se vše potom rozneslo po návsi.
Jeden z nejčtenějších časopisů mladých lidí kdysi býval Mladý svět. Tam v tehdejších dobách toto téma bylo asi nejvíc zvěřejňováno a popisováno. Ale co si pamatuji, nejčastějíš otázky na které bylo odpovídáno bylo – mám ráda chlapce, ale moc pije alkohol. Věřím, že moje láska ho změní – poraď teto Sally – věřím správně?

MILAN1961

ne nějak to nestačily než se mi narodil první syn..

MacChill

Ne, myslím že od toho je škola nebo praktická lékařka