Kilián

Mluvený projev

Zdravím, co byste vymysleli za mluvený projev na téma maturita,který by ale měl obsahovat slova jako: lepidlo, státní rozpočet, odstředěné mléko a prezervativ? :D Díky za rad.

Odpovědi
Kelt

To je jednoduché, vymysli si nějaké téma na úvod a pak přejdi v jednotlivých odstavcích , částech projevu k dané problematice. V několika větách se zmiň třeba o lepidle, k čemu je, jakou má funkci, jak je důležité, pak se zmiň jaký má význam na státní rozpočet. Zjisti si, kolik bylo vyrobeno lepidla v určitém roce a jaký byl státní rozpočetl Pak můžeš totéž udělat s odstředěným mlékem, zase srovnání a nakonec prezervativ -jejich výroba za určitou dobu, Můžeš udělat tabulku, kde si do každého sloupečku dáš dané údaje a budeš porovnávat třeba počet lepidel, mléka nebo prezervativů na jednoho obyvatele a srovnávat to se státním rozpočtem. Můžeš třeba uvést, že po maturitě budou lidé pracovat v nejrůznějších oblastech, kde se vyrábí dané věci a jaký to bude mít vliv na státní rozpočet. Hlavně aby přechod od určitého tématu ke druhému byl přirozený, nenásilný.
Tedy ne takto.
Musíme koupit lepidlo.
Kup raději dvě, ať vylepšíš státní rozpočet. A nezapomeň koupit odstředěné mléko a když seženeš prezervativ, tak si spolu užijeme a já tě pustím k maturitě.