Bronzový

mléko-škodí nebo prospívá?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Všeho moc škodí!!!!
To platí pro všechny potraviny. Strava má být vyvážená.
Můžete mi říci v čem vám kravské mléko uškodilo pokud jste ho pili s mírou.
Spíš vadí ty konzervační látky a procesy které zvyšují trvanlivost mléka na mnoho měsíců !!!!
Doplňuji:
Dřív se podávalo mléko dětem ve škole ke svačině. Dnes se cpou "superzdravou" kolou ještě nejlépe s přivlastkem "mega" a podívejte se na ně jak vypadají. Víc jim snad ani nikdo uškodit nemůže ( z pohledu stravy).

Další odpovědi:

Bronzový

A jsme opět u toho.Zase citáty z různých zdrojů různé kvality a účelovosti.(ne účelnosti).Nebylo by lepší dát SVŮJ NÁZOR A ZKUŠENOST než papouškování? Uvědomujete si, že takto můžete předávat,ač s dobrým úmyslem, dezinformace , většinou vypouštěné najatými agenturkami,na zakázku jiných , povětšinou velkých firem?A abych jen nementoroval.Naše 2 děti odrostly na kravském mléku od naší domácí stračeny.Jogurty a tvaroh atd. také z jejího mléka.Když člověk ví,čím je zvíře krmeno a jak je o něj postaráno veterinárně,není podle mne se třeba bát.Ale vše s mírou.A hlavně pít pozvolna,máme přeci v žaludku kyselinu solnou která ho sráží.Tady odbočím a budu reagovat na jinou odpověď zde danou:neplést si mlezivo s mlékem!!Ale protože deti dnes jsou již naučené na superodstředěné a dobarvené mléko,doporučuji lehce převařit,postupně se na to syrové od kravičky dá pomalu přejít.I to mám vyzkoušené!!Tak co na závěr? Snad jen slogan: MLÉKO NIČÍM NENAHRADÍŠ!Ani mlíčkem z klonované soji ...to taky brzo bude.(no já vím i ta kravička by mohla být klon,ale to už jsme jinde).Tak si nechte chutnat !
Doplňuji:
Doplňuji:a nejhorší výplody o mléku jsou z 90 let.Stejně jako o medu , kde si zaplacení doktoři pletli cukry...

Zlatý

podle toho jaké. Kravské škodí, a to jednoznačně - je pro lidský žaludek nestravitelné, neboť coby mateřské mléko pro telata je uzpůsobeno čtyřžaludečínmu zažívacímu traktu krávy. Působí též silně hlenotvorně, v tom máte pravdu.
Kozí naopak jednoznačně prospívá, neboť jeho složení je nejvíce podobné lidskému mateřskému mléku.
Sojové též prospívá a stejně jako kozího ho lze pít v neomezeném množství (nevýhodou je jen cena).

Zdroj: Harvey a Marilyn Diamond - "Fit pro život", FIN Olomouc 1993 (vlastními slovy)
Doplňuji:
9 řemesel: nemyslíte, že kdybych se s tím neztotožňoval, necitoval bych?

Zlatý

Každý má na to jiný názor.Říká se také že mléko zahlenuje.Já ho moc nemusím.

Bronzový

jako školák jsem pil mléko, mléko vápník dodává a ne nezanedbatelně! dnes mají ve školách automaty na kolové nápoje, ty zase pro změnu vápník vyplavují, navíc je to samá chemie, kterou organizmus ani nestráví, proto je tolik mládeže oteklých..!

Zlatý

nelze rict ze prospiva nebo neprospiva-to je relativni.
To mate jako s masem-nekdo se citi lip jako vegetarian a nekdo by bez masa nevydrzel ani tyden...Tak asi tak

Pokročilý

Myslím si,že kravské mléko je prospěšné i když ne pro každého.Má mnoho cenných látek v přirozené formě-to syrové.Dnes se mléko hodně upravuje,ale i tak by mělo být pravidelnou součástí lidského jídelníčku.A když už ne přímo mléko,tak určitě výrobky z něj.Každý den konzumuji něco od mléka,ale v přiměř.množství.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 845
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.