Avatar uživatele
salsa verde

mléko-škodí nebo prospívá?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, 9 řemesel, BENYTA před 4956 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Všeho moc škodí!!!!
To platí pro všechny potraviny. Strava má být vyvážená.
Můžete mi říci v čem vám kravské mléko uškodilo pokud jste ho pili s mírou.
Spíš vadí ty konzervační látky a procesy které zvyšují trvanlivost mléka na mnoho měsíců !!!!
Doplňuji:
Dřív se podávalo mléko dětem ve škole ke svačině. Dnes se cpou „superzdravou“ kolou ještě nejlépe s přivlastkem „mega“ a podívejte se na ně jak vypadají. Víc jim snad ani nikdo uškodit nemůže ( z pohledu stravy).

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
9 řemesel

A jsme opět u toho.Zase citáty z různých zdrojů různé kvality a účelovosti.(ne účelnosti).Nebylo by lepší dát SVŮJ NÁZOR A ZKUŠENOST než papouškování? Uvědomujete si, že takto můžete předávat,ač s dobrým úmyslem, dezinformace , většinou vypouštěné najatými agenturkami,na zakázku jiných , povětšinou velkých firem?A abych jen nementoroval.Naše 2 děti odrostly na kravském mléku od naší domácí stračeny.Jogurty a tvaroh atd. také z jejího mléka.Když člověk ví,čím je zvíře krmeno a jak je o něj postaráno veterinárně,není podle mne se třeba bát.Ale vše s mírou.A hlavně pít pozvolna,máme přeci v žaludku kyselinu solnou která ho sráží.Tady odbočím a budu reagovat na jinou odpověď zde danou:neplést si mlezivo s mlékem!!Ale protože deti dnes jsou již naučené na superodstředěné a dobarvené mléko,doporučuji lehce převařit,postupně se na to syrové od kravičky dá pomalu přejít.I to mám vyzkoušené!!Tak co na závěr? Snad jen slogan: MLÉKO NIČÍM NENAHRADÍŠ!Ani mlíčkem z klonované soji …to taky brzo bude.(no já vím i ta kravička by mohla být klon,ale to už jsme jinde).Tak si nechte chutnat !
Doplňuji:
Doplňuji:a nejhorší výplody o mléku jsou z 90 let.Stejně jako o medu , kde si zaplacení doktoři pletli cukry…

Upravil/a: 9 řemesel

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

podle toho jaké. Kravské škodí, a to jednoznačně – je pro lidský žaludek nestravitelné, neboť coby mateřské mléko pro telata je uzpůsobeno čtyřžaludečínmu zažívacímu traktu krávy. Působí též silně hlenotvorně, v tom máte pravdu.
Kozí naopak jednoznačně prospívá, neboť jeho složení je nejvíce podobné lidskému mateřskému mléku.
Sojové též prospívá a stejně jako kozího ho lze pít v neomezeném množství (nevýhodou je jen cena).

Zdroj: Harvey a Marilyn Diamond – „Fit pro život“, FIN Olomouc 1993 (vlastními slovy)
Doplňuji:
9 řemesel: nemyslíte, že kdybych se s tím neztotožňoval, necitoval bych?

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Každý má na to jiný názor.Říká se také že mléko zahlenuje.Já ho moc nemusím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nabubindes

jako školák jsem pil mléko, mléko vápník dodává a ne nezanedbatelně! dnes mají ve školách automaty na kolové nápoje, ty zase pro změnu vápník vyplavují, navíc je to samá chemie, kterou organizmus ani nestráví, proto je tolik mládeže oteklých..!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

nelze rict ze prospiva nebo neprospiva-to je relativni.
To mate jako s masem-nekdo se citi lip jako vegetarian a nekdo by bez masa nevydrzel ani tyden…Tak asi tak

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Neguš

Myslím si,že kravské mléko je prospěšné i když ne pro každého.Má mnoho cenných látek v přirozené formě-to syrové.Dnes se mléko hodně upravuje,ale i tak by mělo být pravidelnou součástí lidského jídelníčku.A když už ne přímo mléko,tak určitě výrobky z něj.Každý den konzumuji něco od mléka,ale v přiměř.množství.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek