ratjfwemtrlk

Proč má mláďata chameleona jemenského nežerou a nepijou?

včera se mi do rukou dostala dvě mláďata chameleona jemenského, na 99% je to samička a sameček. mohou mít 3–4 měsíce. Terárko zatím zařízené není, musíme ho ještě dovybavit, ale prozatím jsou v takovém větším akvárku po strašilkách, jako podestýlku mají zatím noviny a akvárko je plné větví. problém je, že nežerou, nepijou a ten jeden pořád spí. jasně, můžou byt pořád pod stresem, ale jsou to mláďata, a ta by měla jíst více než dospělí. včera jsem jim tam hodila 3 cvrčky, sežrali možná 1. vážně nevím co dělat, zvířata miluju a vidět je takhle…

Nejlepší odpověď
gecco

  1. co znamená – „se mi do rukou dostala dvě mláďata“???
  2. velmi pravděpodobně nejsi ´správným´ chovatelem, protože při popisu „akvárka“ zcela opomíjíš pro chov chamíků podstatné vlastnosti – jaká je teplota, osvětlení a větrání??? (např. – chameleon potřebuje značnou cirkulaci vzduchu, takže je možné, že se v uzavřeném akvárku dusí…; nebo – potřebuje značnou intenzitu osvětlení – jinak prostě nevidí a neloví…; nebo – potřebuje teplotu od cca 20° do cca 35° – ne ´nějakou´ z toho rozpětí, ale možnost si vrámci terárka vybrat právě tak teplé místo, které jim v tom okamžiku vyhovuje…; potřebují – podle aktuální vlhkosti, rosit…)
  3. proč nekontaktuješ především toho, od koho jsi je dostala či koupila???

___
Chov zvířat v pro ně nevhodném prostředí může být považován za TÝRÁNÍ!!!