Mlada slecna ceka mimi , ale nevda se. Bude pak , jako maminka porad slecna ? Nebo pani ? 🙂 -iv-

Nejlepší odpověď
annas

Podobná optázka byla vložená. Okopírovala jsem odpověď. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-pravda-ze-kdyz-slecna-ziska-titul-napr-ing-oslovujme-ji-pani-a-ne-slecno-i-kdyz-je-svobodna

Podle dr. Špačka. Všechny ženy oslovujeme paní bez ohledu na jejich stav.

Jinak opět využíváme pravidla, že oslovujeme ženu podle jejího přání. Oslovení „slečno“ si můžeme dovolit jen u velmi mladé dívky nebo v případě, že se vám tak dotyčná sama představí nebo vás opraví.

Ověřit si můžete v:

Zdroj: www.ipodnikatel­.cz/oslovovani-6-pravidel-spravneho -osloveni.html

Další odpovědi
Ponytail

Pokud budu potřebovat oslovit mladou ženu, která bude mít miminko, oslovím ji automaticky mladá paní.

baghira

Technicky bude slečna, ale jak se nechá oslovovat, záleží na ní.
Není společenským prohřeškem oslovit „paní“ i neprovdanou ženu, pokud má děti nebo je pokročilejšího věku.
Doplňuji:
Naopak oslovit matku dětí „slečno“ by mohlo vyznít jako jízlivost :)

pokazdejinak

nesnáším oslovení slečna… ještě jako slečna jsem nesnášela oslovení slečna… a vůbec nejhorší varianta je, když vás někdo osloví mladá paní a pak s takovým tím ulisným úsměvem dodá ::a nebo ještě slečna?::
…kopala bych do zadku i jinam :)
jsem ráda, že jak potvrdila Kerberus, podle etikety oslovujeme paní. chlapy taky oslovujeme pane a ne chlapečku, tak proč to u žen ještě přetrvává? :/

Martina S.

Já jsem naopak ráda když mě třeba v obchodě oslovují slečno. Připadám si mladší i když už mě je přes 30. A slečna ve skutečnosti jsem tím že nejsem vdaná a nemám děti. Špaček ať si říká co chce.

Deli

Když jsem se prvně vdávala, za družičku nám šla naše společná dvouapůlletá dcerka. Oddávající to velice dobře věděl, dokonce ji zakomponoval do své řeči. A pak mě oslovil: „Slečno nevěsto“ – tak jsem asi byla pořád slečna, i když s dítětem.
Při druhé svatbě už jsem byla „Paní nevěsta“ 🙂