quentos

Míváte pocit „suchých rukou“?

Osobně bych mohl případy, kdy jsem potřeboval krém na ruce, spočítat na prstech jedné nohy. Ovšem sestra a maminka jsou na toto jak ujeté a prý tento pocit vůbec obecně postihuje spíše ženy. Co ho způsobuje? Není to třeba jen sugesce?

Nejlepší odpověď
marci1

Člověk, který pečuje o domácnost, se asi těžko vyhne častému styku s vodou. Voda ruce vysušuje, proto je nutné umývat si ruce co nejkratší dobu. Suché ruce také mívají lidé, kteří přicházejí do styku s velmi studenou nebo velmi teplou vodou. Může to být samozřejmě nedostatek některých vitamínů, třeba B, E, D, železa a vápníku.

Další odpovědi
jiriii

Rozhodně záleží na práci kterou daný člověk zrovna provádí respektyvně prováděl, dlouhé máčení rukou, těžká práce kde ruce dostávají zabrat a také nepoužívaní rukavic, to vše a nejen to způsobuje vysušování pokožky na rukou, sám teď rekonstruji byt a kdybych si ruce každý večer a ráno nenamazal tak je mám jak obr zlobr:-D Ale jak říkáš i má matka má problémy se suchou pokožkou. Možná jim chybí nějaké vitamíny.

gumiczud

Já tím trpím od mala. V zimě mi to hodně způsobují rukavice.

anonym

V posledním zaměstnání jsem v jednom roce balil výrobky do papírových krabic a tam jsem měl stále suché ruce, takže každý den po zaměstnání jsem používal INDULONU.
V jiných zaměstnáních a při jiných pracech jsem to nepotřeboval.Takže se přikláním k názoru přispivatelů, že všechno záleží na práci, kterou děláš.Jsou práce kde suché ruce nepociťuješ (hlavně kancelářští lidé) a jsou práce kde, které ruce vysušují (hlavně tam, kde pracuješ rukama se suchým materiálem).

cochee

Díky někomu nahoře už občas mívám i pocit suchých rukou. Ještě dlouho po dosažení dospělosti jsem trpěl jen pocitem vlhkých rukou. A z čeho úplně šílím je pocit mastných rukou – už jen třeba zamaštění při práci, fujtajbl – a že bych si dobrovolně na ruce něco mastného namazal ? Nikdy!

Louise:3

Záleží co děláš za práci:)
Ale,používej indulonu/indolonu
Něco takovýho:) je to užitečný:))