Avatar uživatele
quentos

Míváte pocit „suchých rukou“?

Osobně bych mohl případy, kdy jsem potřeboval krém na ruce, spočítat na prstech jedné nohy. Ovšem sestra a maminka jsou na toto jak ujeté a prý tento pocit vůbec obecně postihuje spíše ženy. Co ho způsobuje? Není to třeba jen sugesce?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? gumiczud, anonym, anonym, repetelka, kyselina 5, gagaga, marci1, anonym před 3882 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Člověk, který pečuje o domácnost, se asi těžko vyhne častému styku s vodou. Voda ruce vysušuje, proto je nutné umývat si ruce co nejkratší dobu. Suché ruce také mívají lidé, kteří přicházejí do styku s velmi studenou nebo velmi teplou vodou. Může to být samozřejmě nedostatek některých vitamínů, třeba B, E, D, železa a vápníku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jiriii

Rozhodně záleží na práci kterou daný člověk zrovna provádí respektyvně prováděl, dlouhé máčení rukou, těžká práce kde ruce dostávají zabrat a také nepoužívaní rukavic, to vše a nejen to způsobuje vysušování pokožky na rukou, sám teď rekonstruji byt a kdybych si ruce každý večer a ráno nenamazal tak je mám jak obr zlobr:-D Ale jak říkáš i má matka má problémy se suchou pokožkou. Možná jim chybí nějaké vitamíny.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gumiczud

Já tím trpím od mala. V zimě mi to hodně způsobují rukavice.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

V posledním zaměstnání jsem v jednom roce balil výrobky do papírových krabic a tam jsem měl stále suché ruce, takže každý den po zaměstnání jsem používal INDULONU.
V jiných zaměstnáních a při jiných pracech jsem to nepotřeboval.Takže se přikláním k názoru přispivatelů, že všechno záleží na práci, kterou děláš.Jsou práce kde suché ruce nepociťuješ (hlavně kancelářští lidé) a jsou práce kde, které ruce vysušují (hlavně tam, kde pracuješ rukama se suchým materiálem).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Díky někomu nahoře už občas mívám i pocit suchých rukou. Ještě dlouho po dosažení dospělosti jsem trpěl jen pocitem vlhkých rukou. A z čeho úplně šílím je pocit mastných rukou – už jen třeba zamaštění při práci, fujtajbl – a že bych si dobrovolně na ruce něco mastného namazal ? Nikdy!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Louise:3

Záleží co děláš za práci:)
Ale,používej indulonu/indolonu
Něco takovýho:) je to užitečný:))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek