agindule

mivam spoustu vicek ale kovovych a nevim co s nimi,nevim jestli je vyhazovat nebo jestli by treba nekomu nemohli pomoci

Nejlepší odpověď
pusinka50

Kovová víčka také používají stavaři např. jako podklad k přibíjení hřebíků

Další odpovědi
anonym

Hliníkové jsou jen šroubovacé uzávěry, jejich hmotnost je natolik mizivá, že bych muselo být značné množství, aby se vůbec vyplatilo s nimi jít do sběrny.
Máš-li na mysli korunkové uzávěry (nejčastěji od lahvového piva), pak nejsou hliníkové, ale z pozinkovaného ocelového plechu, nepoužívají je stavaři, ale zedníci a ne jako podklad, ale jako široké podložky při upevňování křehčích desek,
(heraklitu, někdy rabicek, podhledů při hrubém omítání apod.)
Existují i různí sběratelé, kteří ale sbírají spíše potištěné, cizí a jinak zajímavé.

Drap

Většina víček je z hliníku, odnes je do sběrny.