Mauťa

Místnost je dlouhá 7,8 m,široká 5m a vysoká 3m .Kolik lidí v ní může být,aby vyhovovala hygien.norma 4mkrychl.na osobu?

Doplňuji:
prosím poradte,potřebuju to do zítřka

Nejlepší odpověď
Drap

Další odpovědi
Michal Kole

Spočítáš objem cimry je to kvádr, vynásobíš všechny 3 rozměry

117m3

vydělením čtyř zjistíš počet lidí v cimře 29,25

Ale je to nějaké divné, protože by museli být lidi naskládaňí na sobě a někdo by bydlel na podlaze a někdo na stropě

takže spíš úloha bude na výpočet čtvereční plochy ta je 7,8×5 to je 39 a vydělit 4 je 9,75 ,taže zaokrouhle dolů 9 lidí.

Při zaokrouhlení nahorů by byla norma porušená.

Tady je krásně vidět, že se musí při úlohách přemýšlet, zda je ro realizovatelné a zda to neodpovídá jen číselně, ale i „¨zdravému rozumu“.

bolak

Je to vopravdu těch 29,,,,

A všimni si jak jsme tu všichni zatraceně inteligentní lidé, potřebuješ to do zítřka a my to stihli už dnes.