Mírně morbidní otázka: Rozpadnou se v zemi rakve po nějakém delším čase, když jsou ze dřeva, nebo je tomu jinak?

Řekněme, že z nějakého vážného důvodu, např. složitému nedořešenému vyšetřování vraždy a vzhledem k novým faktům, je třeba otevřít hrob s rakví a něco ověřit. Pokud by to bylo třeba uloženo v rakvi, která tam byla vsazena během první světové války, tak bude ta rakev nedotčená, či naopak celá prohnilá nebo dokonce k nenalezení, protože se rozložila i s tělem? Čím ty rakve povrchově dříve upravovali a čím to dělají dnes?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

http://zoom.i­prima.cz/co-se-deje-s-lidskym-telem-kdyz-zemreme-jak-pozna-ze-je-mrtve-kdo-ho-sni
Po 1. sv. válce by v současné době byly v hrobu jen kosti. V případě rakve s kovovými úchyty (panty, hřebíky apod.) by tyto byly velmi zrezivělé, pokud by se již nerozpadly.