zjentek

Míní vláda řešit, z jakých zdrojů se hradí povinné zdrav. poj., když je zákonné si jej platit sám bez nutnosti příjmu?

Stejně tak je zákonné nebýt v jakékoliv evidenci s příjmem spojené- jak státní, tak zaměstnanecké, včetně podnikatelské sféry.
Toto zákonné nastavení ve své podstatě umožňuje určité skupině lidí (tzv. OBZP) obstarávat si prostředky „libovolným“ způsobem a já se ptám- není to nějak protiústavní? Mysslím tím naši ústavu, ČR.

S přihlénutím na fakta, že po celým světě vznikají značné skupiny, které různým způsobem „nedodržují“ už tak prohnilý globální ekonomický systém, který i těm největším (možná i nejbohatším) zabedněncům zatím dává chleba, tak Vás prosím, vynechat moudra o tom, že kdo chce, ten legální způsob platby najde, atp. atp., o tom dotaz není. A není ani o pojištění v cizích zemích.

Odpovědi
xxx3

tohle ale asi není příliš palčivý problém. Nevím, co by mělo být na obstarávání prostředků „libovolným“ způsobem protiústavní. Např. ženě v domácnosti může platit manžel, studen může chodit po brigádách, někdo jiný může být rentiérem.

ivzez

Nepředpokládám to.
Mám dojem, že tento problém
nepálí pravici ani levici.

Drap

Zatím to neřeší. Nejsme doposud tak přesně zmapováni, aby to bylo možné a efektivní.

lota

Myslím, že řešit nemíní. Asi míní řešit jiné, více populistické či jinak zajímavější záležitosti.