minerální sklo

co znamená minerální sklo a luminiscenční ručičky na hodinkách ?

Nejlepší odpověď
Lencis

Minerální sklo je sklo vysoké optické kvality s výbornou odolností proti poškrábání. Složení a výroba viz. Alenka 😉

Luminiscence je spontánní (samovolné) záření (obvykle) pevných nebo kapalných látek, které vzniká jako přebytek záření tělesa nad úrovní jeho tepelného záření v dané spektrální oblasti při dané teplotě, přitom toto záření má určitou dobu doznívání, tedy trvá i po skončení budícího účinku.

Jednoduše to znamená, že luminiscenční ručičky jsou ručičky, které vám ve tmě budou svítit (pokud byli před tím dostatečnou dobu vystaveny světlu.)

Další odpovědi
Dandi

Předpokládám, že jsou to pojmy při nákupu hodinek. Minerální sklo zajišťuje vyšší odolnost proti poškrábání a luminiscenční ručičky Vám budou světélkovat ve tmě =)

alenka901

Minerální sklo je produkt procesu tavení. Složení skelné taveniny je následující:
70 % sklotvorné složky (křemen);
20 % tavidla (potaš a soda); a
10 % tvrdidla skla (oxidy).

luminiscenční
základní látka pro světélkující nátěry hodinových ručiček

Attack-design

sklo které je vysoce odolné proti poškrábní a světelkující ručičky ve tmě