Avatar uživatele
Hakunamatata

Miluje člověk stále stejně?

Když se člověk ohlédne za svými předchozími vztahy, je schopen říci, koho miloval míň a koho víc? Očekává s každým dalším vztahem, ze bude toho druhého milovat stejně jako svou největší lásku? Lze jít do vztahu s pocitem, ze svou největší lásku jsme promarnili uz před lety a každá další bude již méně intenzívní?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Damiana, gagaga, autacek před 3916 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

všetky ženy, ktorí prešli mojim životom, milujem do dnes.
Nedá sa porovnávať jedna láska s druhou, každá je iná, dajú sa porovnávať iba vlastnosti milovanej (milovaného).
Iná je láska k ženám z rodiny, iné boli študentské lásky, iné lásky na diaľku, iná je i láska v zrelom veku.
Ale každá je krásna, naj.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

no s takovým pocitem, jak popisuješ, bude budoucí život mnohem příznivější, nežli s pocitem, kdy na začátku hluboké vášně a lásky třeba řešíš, že se netěšíš, až zase přijde ten den, kdy to všechno zase ochladne a nebude cejtit ,)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Luuu

Hm zajímavé…

Já za sebe můžu říct, že svýho prvního kluka jsem milovala hodně, možná nejvíc, zbytek byli jen takový ubohý náhražky… Ale to je asi ve mně. Naopak on to měl tak, že každou miloval stejně, a když by se, jak píšeš, ohlídl zpátky, tak žádnou nemiloval víc (protože to chceš přesně slyšet od přítele! 😁)

Sakum prdum: Je to individuální.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Bohužel člověk je samotářský a má za úkol se pouze rozmnožit. „Láska“ je pouze slovo a vyvolává pouze iluzi toho, že nejsme na světě sami. Přitom se každý narodí sám a sám zemře. hodně lidí si myslí, že láska je skutečná a silná. Přitom je to pouze stav mysli a manipulace. Láska je, že vyplním na chvíli prázdnotu v srdci, ale dřív nebo požději prázdnota dožene každého.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

S přibývajícím věkem a zkušenostmi již zamilování nebývá tak silné a člověk se řídí mimo srdce i více hlavou.

Na druhou stranu, láska kvete v každém věku a prožívání pocitů je u každého jednotlivce subjektivní, tak že obecné pravidlo nelze paušalizovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Lidé bývají různí a tak i vztahy mezi nimi bývají podle toho různé. I co do intenzity pociťovaných emocí. Lze samozřejmě zpětně cítit, že do toho či ohoho jsme byli více zamilování než do jiného. Ale protože je to pasé, takové řazení bývá „nadbytečné“. Jestli jde jít do vztahu, když už máme nějaký velmi intenzivní za sebou? Ano, v podstatě proto, že nic jiného nezbývá. Velký dojem v nás často zanechává právě ta „první láska“.
„Očekávat“ něco od vztahu je poměrně riskantní. Můžeme totiž sklouznout do toho, že budeme něco „očekávat“ od partnera/partnerky, a tedy klást na něho/ni jakési povinnosti naše „očekávání“ splnit. Pak zapomínáme, že za svá očekávání si neseme odpovědnost sami. Ten druhý za ně nemůže a pokud mu nesplnění svého očekávání vyčteme, k dobrým vztahům nepřispějeme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
M.

Lidi si někdy i nalhávají, že toho druhého milují :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

chtěl jsem ti hodit tenhle odkaz > http://www.so­feminine.co.uk/re­lationships/al­bum856252/sex-positions-kamasutra-sex-positions-0.html#p1 ale pak jsem si raději přečet i to doplnění, a ta otázka byla nakonec úplně o něčem jiném..

před 3916 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

asi začnem písať modernú kamasutru – chýbajú mi tam polohy v telefónnej búdke, v kine (na tých starých nepraktických drevených sklápacích sedačkách, v MHD, tanečné, …

(nie, nečervenám sa).

před 3916 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

..hakuna … , vy mi to ted neuverite, ale urcite je mozne najit nejvetsi lasku i v duchodovem veku .. :)

bolak .. to jsem blazen kolik tech poloh existuje .. a v jakem state ?? ja znam jenom 2 : jednu na boku ( s knizkou v ruce ) , a druhou na brise ( kdyz uz spim ) …
pode mnou by ale ten stul stejne " neprezil " ( a ten chlap asi taky ne ) :(

  • iv-

před 3916 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

tak se aspoň něčemu novému přiučíš, navíc ta stránka je i pro děti, protože na žádném z obrázků není vidět myšpulín ani fifinka

před 3916 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

to jsem ani nevedela, ze mam nejakeho mispulina ? a kde?

před 3916 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

myšpulína má bolak, ty máš fifinku ..bóóóže!

před 3915 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

zjentek, mě dostala česká počta, když mi nabízela známky ze čtyrlístku :)) my máme takovou pobočku, kde furt někdo stojí a furt něco nabízí, jednou je to bankovní účet v český spořitelně, podruhý životní pojistka atd. a jednou tam právě stály takový dvě mladý pipky a snažili se prodávat tyhlencty známky, to bylo když s nima česká pošta začínala a já, když sem si vyzved balík a vodcházel pryč, tak jim říkám „ani to na mě nezkoušejte, to se nechytne.. " a voni prej: "myslíte že ne?“ a já povídám:" no, alespoň u nás u chlapů..přece nebudeme český poště volizovat pinďu.."

před 3915 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

,D na co Němeček myslel, když dával těm postavičkám jména, netuším, protože přesně nevím, kam zařadit myšpulína ,)

před 3913 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

oh, na boku … to je dobré!

před 3916 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

nojo ary .., ale ja si pri " tom " ctu !!
tu knizku jste asi prehledl :)

před 3916 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

no, každý ma svoje.
keď si pri tom čítate … aspoň je to netradičné :))

před 3916 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

s vami bych si ale cetla tu bolakovo .. ! :)

před 3916 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

veru, poučná literatúra.

před 3916 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

hmm ..a to jsem myslel, že fakt hoodně nechutný humor umím veřejně dělat jenom já sám ,)

před 3916 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

  • iv- psala na boku a né na bobku, nebo se ten „nechutný humor“ týkal toho prvního odstavce? :-o

před 3916 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

🙂

před 3916 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek