Zlatý

Mikrovlnná trouba a kov v mikrovlnce

Že se do mikrovlnky nesmí dávat nic kovového vím, ale nechápu proč tomu tak je, když mikrovlnka je uvnitř kovová.
Dobrá, řeknete, že je opatřena nástřikem barvy, ale co takhle nerezová mikrovlnka, ta žádný nátěr nemá.
Jaktože to nevadí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Další odpovědi:

Bronzový

Kdyby jen kov. Já jsem nedávno potřebovala narychlo rozehřát Heru a jaksi jsem zapomněla a strčila jsem ji to mikrorůry celou, i s tím obalem.
A málem jsem si potřísnila textil jaký to byl ohňostroj. V první chvíli jsem vůbec nevěděla, která bije, ale celkem hodně brzy jsem zjistila příčinu. Naštěstí všechno přežilo bez úhony :-)

Diskuze k otázce

Zlatý

kapka

V odkazu od Buraka se mimo jiné píše, že se jídlo musí otáčet, jinak např. chleba zčerná. Tak teda my máme přes dvacet let starou mikrovlnku /fakt/ a otáčecí kroužek před časem praskl. Nechce se mi ho shánět a ani funkční mikrovlnku měnit. Talíř se neotáčí a jde to taky. Ohřívání není rovnoměrné, ale není to tak zlé. Ohřívám i rozmražuji bez problémů.

Zlatý

kapka

To Dagry: Hera je zabalená v alobalu, ne? To je kov.

Zlatý

mosoj

Dagry máte naprostou pravdu. Mikrovlnné šíření není rovnoměrné i když se používají jakési usměrňovací vlnovody. Proto se talíř otáčí. Když se neotáčí. jediný dopad to má na nerovnoměrné prohřátí pokrmu. Alobal je hliník - proto alobal.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.