Avatar uživatele
Miroslavst

Mikrovlnná trouba a kov v mikrovlnce

Že se do mikrovlnky nesmí dávat nic kovového vím, ale nechápu proč tomu tak je, když mikrovlnka je uvnitř kovová.
Dobrá, řeknete, že je opatřena nástřikem barvy, ale co takhle nerezová mikrovlnka, ta žádný nátěr nemá.
Jaktože to nevadí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? flodur, anonym, iceT, Mili @ před 4916 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

http://fyzweb­.cuni.cz/dilna/krou­zky/mikrov/mi­krov.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dagry

Kdyby jen kov. Já jsem nedávno potřebovala narychlo rozehřát Heru a jaksi jsem zapomněla a strčila jsem ji to mikrorůry celou, i s tím obalem.
A málem jsem si potřísnila textil jaký to byl ohňostroj. V první chvíli jsem vůbec nevěděla, která bije, ale celkem hodně brzy jsem zjistila příčinu. Naštěstí všechno přežilo bez úhony 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kapka

V odkazu od Buraka se mimo jiné píše, že se jídlo musí otáčet, jinak např. chleba zčerná. Tak teda my máme přes dvacet let starou mikrovlnku /fakt/ a otáčecí kroužek před časem praskl. Nechce se mi ho shánět a ani funkční mikrovlnku měnit. Talíř se neotáčí a jde to taky. Ohřívání není rovnoměrné, ale není to tak zlé. Ohřívám i rozmražuji bez problémů.

před 4916 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

To Dagry: Hera je zabalená v alobalu, ne? To je kov.

před 4916 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Dagry máte naprostou pravdu. Mikrovlnné šíření není rovnoměrné i když se používají jakési usměrňovací vlnovody. Proto se talíř otáčí. Když se neotáčí. jediný dopad to má na nerovnoměrné prohřátí pokrmu. Alobal je hliník – proto alobal.

před 4916 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek