Miroslavst

Mikrovlnná trouba a kov v mikrovlnce

Že se do mikrovlnky nesmí dávat nic kovového vím, ale nechápu proč tomu tak je, když mikrovlnka je uvnitř kovová.
Dobrá, řeknete, že je opatřena nástřikem barvy, ale co takhle nerezová mikrovlnka, ta žádný nátěr nemá.
Jaktože to nevadí?

Nejlepší odpověď
anonym

http://fyzweb­.cuni.cz/dilna/krou­zky/mikrov/mi­krov.htm

Další odpovědi
dagry

Kdyby jen kov. Já jsem nedávno potřebovala narychlo rozehřát Heru a jaksi jsem zapomněla a strčila jsem ji to mikrorůry celou, i s tím obalem.
A málem jsem si potřísnila textil jaký to byl ohňostroj. V první chvíli jsem vůbec nevěděla, která bije, ale celkem hodně brzy jsem zjistila příčinu. Naštěstí všechno přežilo bez úhony 🙂

kapka

V odkazu od Buraka se mimo jiné píše, že se jídlo musí otáčet, jinak např. chleba zčerná. Tak teda my máme přes dvacet let starou mikrovlnku /fakt/ a otáčecí kroužek před časem praskl. Nechce se mi ho shánět a ani funkční mikrovlnku měnit. Talíř se neotáčí a jde to taky. Ohřívání není rovnoměrné, ale není to tak zlé. Ohřívám i rozmražuji bez problémů.

kapka

To Dagry: Hera je zabalená v alobalu, ne? To je kov.

mosoj

Dagry máte naprostou pravdu. Mikrovlnné šíření není rovnoměrné i když se používají jakési usměrňovací vlnovody. Proto se talíř otáčí. Když se neotáčí. jediný dopad to má na nerovnoměrné prohřátí pokrmu. Alobal je hliník – proto alobal.