tomaboda

mikroekonomie

co to je mikroekonomie?

Nejlepší odpověď
LuciJe

Mikroekonomie je obor ekonomické teorie, který se zabývá zkoumáním rozhodování jednotlivých tržních subjektů – jednotlivců (domácností), firem a státu.

Jednotlivci (domácnosti) poptávají vytvořený produkt ekonomiky na trhu statků a nabízejí služby výrobních faktorů (práce a kapitál) na trhu výrobních faktorů. Analýza chování jednotlivců je popsána v teorii spotřebitele.

Firmy naopak na základě poptávky jednotlivců vytvářejí produkt, pro jehož výrobu získávají služby výrobních faktorů.

Stát vytváří normy („pravidla hry“) pro fungování ekonomického systému.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mi­kroekonomie