Miguel Cervantes, nevíze? děkuji

co to znamená donkichotství? + co znamená: BOJOVAT S VETRNYMI MLYNY? děkuji.

Nejlepší odpověď
bolak

  1. http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/don­kichotsky

Označení „Don Kichot“ (případně „donkichotství“, „donkichot“) se vžilo pro lidi, kteří se, podobně jako tento rytíř, snaží dosáhnout nemožného, věčně sní a nedívají se na realitu.Jako „boj s větrnými mlýny“ se pak myslí nějaká zbytečná snaha, nerovný boj nebo boj s fiktivním nepřítelem. – WIKIPEDIE

  1. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Boj_s_v%C­4%9Btrn%C3%BDmi_ml%C3%BD­ny

Pokud ti ještě něco nebude jasné, možná by neškodilo si kvujóta přečíst.
Nás učili na škole hlavně memorovat to co nám učitelé diktovali, takže když se mě pak někdo zeptal PROČ, mohl jsem mu odpovědět jediným možný způsobem: „Protože to mám v sešitě“. Ty můžeš být lepší.

Další odpovědi
Drap

Co s tím má být ? Vše se odráží v knize zmíněného autora "Don Quiote de la Mancha " Rýtíř, tak trochu exentrický bojuje s větrnými mlýny.
V přeneseném smylu se to občas užívá ve smyslu nějakého boje, proti něčemu, kde neni žádná , nebo velmi malá šance na výhru.
Pokud zadáte do vyhledavače najdete spousty informací k tomuto tématu