Miroslavst

Microsoft office

Chtěl jsem se zeptat jaké offisy používáte? Já mám MS Ofiice 2002, ale prý 2007 jsou úplně bomba-jako perfektní, tak nevím.
Doporučíte mi nechat si stávající nebo ty 2007

Nejlepší odpověď
Tombik

Já pracuji v 07 a můžu říct, že to šlape skvěle. Jenom se teď bojím, že dostanu palec dolů kvůli tomu, že nepoužívám 02 jako dostali ostatní.

Další odpovědi
GangstaHelper

2007 byla asi taková revoluce, jako když přišel Windows Vista.

Někomu se to líbí, jiní to nemohou ani vidět. Já patřím k těm druhým. Jak u Visty, tak u Office 07.

Většina lidí, co s ním musí opravdu pracovat, z toho moc nadšení nejsou. Všechno je tam jinak, jakési panely, kterými se musíte proklikávat apod.

Vyzkoušejte demo, za to nic nedáte. Myslím, že si sám uděláte obrázek. Já bych svoje Office 2003 rozhodně neopouštěl, navíc když zde mohu dokumenty z Office 2007 díky dodatečné podpoře, kterou zdarma vydal sám microsoft.

KOLMIX

Osobně používám na XP-čkách stále Office 2000, a to hlavně kvůli programu FrontPage na vytváření www stránek, který občas využívám při jinak poctivě psaném programování WWW stránek (na návrhy tabulek atp.).

2003 taky nejsou špatné, jednotlivé programy obvykle mají více funkcí, které se ale málo používají, takže je v nabídkách lehce horší orientace, ale taky se dají používat.

Bohužel v práci máme Office 2007 a (alespoň podle mně) je to naprostá katastrofa. Zcela tam chybí klasická textová lišta s nabídkama, kterou částečně zastupuje to kulaté tlačítko známé třeba z Win Vista. No a pak tam jsou nabídky pro práci uspořádány do takových skupin, mezi kterými se musíte přepínat, takže když třeba v Excelu budujete nějaký vzhled stránky a chcete třeba upravit buňku, pak vložit obrázek, změnit jeho buňku, vložit jinde vzorec, zas někde dát třeba tučný font a pak např. ukotvit příčky, musíte se neustále jak trotl přepínat mezi těmi skupinami, což děsně zdržuje.
Někdo tento způsob ovládání považuje za přínos, ale já tomu jednoznačně dávám palec dolů.

Microsoft před léty něco dobrého, jednoduchého a intuitivního vymyslel v podobě Win95 a prvních Office, pak to vypiloval až téměř k dokonalosti v podobě Win XP a Office 2003 (principielně se stále stejným ovládáním jako u prapředků) a teď nutí uživatele naučit se zcela jiné principy ovládání – není divu, že se to řadě lidí nelíbí…

Gorouš

Používám 2007, je to jednodušší, rychlejší, vizuálně hezčí a obsahuje více funkcí (např. power point, který se vůbec nedá srovnat z předchozími verzemi). Když chci něco vytvořit, ať už prezentaci nebo dokument, docela mě to i baví a nepohrdnu tím. Doporučuji 2007.
Doplňuji:
Jenom se trošku bojím o ty palce. Nevím za co a od koho je dostávají.

Lucimia

Mám taky 2007 a naprostá spokojenost. Pracuje se mi rychleji než se staršími. Prostě paráda. Doporučuji.