kuterka

Míček s ebonitovou tyčí?

Co bychom měli udělat, aby se míček s ebonitovou tyčí více přitahovaly? Kdo ví?
Na výbrej z těchno možností:
a)-obalit tyč alobalem
b)-potřít míček tuhou

Nejlepší odpověď
annas

Mako, opravuji tehdy, když mám jistotu. Správně patří výběr.
Doplňuji:
Vodivý míček zhotovíme tak, že pingpongový míček natřeme tuhou.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:6yL5TbV3mBcJ:­www.fyzikahrou­.cz/fyzika/jed­noduche-pokusy/elektros­tatika-s-plechovkami-i-jinak+&cd=1&hl­=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox

Další odpovědi
maka

je to b) ,ale nauč se psát slovo VÝBJER NE VÝBREJ

kenyrts

samozřejmně že je to za:
b)-potřít míček tuhou
to se sešli samí češtináři,úplně nejlepší by bylo napsat „výběr“

šárka

B.

a souhlasím s výběr moje mamka učí češtinu takže to vím.xD