Stříbrný

Mezinárodní právo a území určitého státu-ambasáda

Již v několika filmech jsem viděl, že někdo utíkal před zkorumpovanou policíí určitého státu. Vběhl např. na ambasádu USA a policajti tam nemohli, jelikož se jedná o území spojených států. To zcela chápu, je to území jiného státu.
Ale pokud bych například utíkal z ambasády a oni by mě chtěli zadržet, mohou naopak oni pronásledovat mě, když vlastně vyběhnu na ulici a jsem na území jiného státu?
Proč se na to ptám? Jasně jde o film, ale tak jako ve spoustě filmů je, že oni nemohou za mnou na cizí území, jaktože v jednom ochranka vyběhla za tím co z ambasády utíkal a honili ho po ulici?
Doplňuji:
Jak to tedy je? Může ostraha ambasády zasahovat vně ambasády, tedy vlastně na území jiného státu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je to tak i ve skutečnosti. Jsou to výsostná území daného státu.
Příklad, kdyby jsi utekl na velvyslanectví třeba USA a naše policie či armáda by tam pro tebe vtrhla, tak by se to posuzovalo jako narušení hranic USA, a tím pádem vlastně vyhlášení války. Na uzemí ambasád a velvyslanectví fungují zákony dané země.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Stříbrný

JájsemRaibek

Ano to vím, že jsem na území jiného státu. Ale co když chci z té ambasády utéct? Oni mě pak honí po ulici. Není to vlastně to samé, jako by za mnou běželi přes hranice a zatáhli násilím zpět?

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.