Avatar uživatele
JájsemRaibek

Mezinárodní právo a území určitého státu-ambasáda

Již v několika filmech jsem viděl, že někdo utíkal před zkorumpovanou policíí určitého státu. Vběhl např. na ambasádu USA a policajti tam nemohli, jelikož se jedná o území spojených států. To zcela chápu, je to území jiného státu.
Ale pokud bych například utíkal z ambasády a oni by mě chtěli zadržet, mohou naopak oni pronásledovat mě, když vlastně vyběhnu na ulici a jsem na území jiného státu?
Proč se na to ptám? Jasně jde o film, ale tak jako ve spoustě filmů je, že oni nemohou za mnou na cizí území, jaktože v jednom ochranka vyběhla za tím co z ambasády utíkal a honili ho po ulici?
Doplňuji:
Jak to tedy je? Může ostraha ambasády zasahovat vně ambasády, tedy vlastně na území jiného státu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4050 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Je to tak i ve skutečnosti. Jsou to výsostná území daného státu.
Příklad, kdyby jsi utekl na velvyslanectví třeba USA a naše policie či armáda by tam pro tebe vtrhla, tak by se to posuzovalo jako narušení hranic USA, a tím pádem vlastně vyhlášení války. Na uzemí ambasád a velvyslanectví fungují zákony dané země.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Ano to vím, že jsem na území jiného státu. Ale co když chci z té ambasády utéct? Oni mě pak honí po ulici. Není to vlastně to samé, jako by za mnou běželi přes hranice a zatáhli násilím zpět?

před 4050 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek