Mezinárodní den obětí holocaustu

na který den spadá?

Nejlepší odpověď
BEAES

27.1.
Datum 27. ledna bylo vybráno záměrně, jelikož 27. ledna 1945 byl Rudou armádou osvobozen nacistický koncentrační a vyhlazovací tábor Auschwitz-Birkenau (Osvětim-Březinka).

Další odpovědi
anonym

Připomínání obětí holocaustu
Oběti holocaustu si mnoho států světa připomíná 27. ledna, den osvobození vyhlazovacího tábora Auschwitz – Birkenau Rudou armádou.