terinka98

Mezi svorkami rezistoru je napětí 220 V.

Mezi svorkami rezistoru je napětí 220 V. Rezistorem prochází proud 200 mA. Urči proud, který prochází rezistorem připojíme-li o ke svorkám zdroje 24 V.

Odpovědi
Funna

a ohmuv zákon jsmte se neučili? …tak ho použij…všechny hodnoty co potřebuješ, znáš…i když to musí být hodně stará knížka, 220V už se nepoužívá…

mosoj

  1. Nejdřív si vypočti hodnotu odporu z údajů které znáš R = U/I ( 1 100 ohm)
  2. No a potom si vypočti proud pro napětí 24 V na odporu 1100 ohm.

    I = U/R

Emefej

Za mých mladých let se k těmto výpočtům používal Ohmův zákon.

Michálek1245

Vždyť to je klasický Ohmův zákon a je vlastně úplně jedno, jestli používáte řadové svorky od https://www.schmachtl­.cz/svorky-a-konektory nebo něco jiného. Já osobně bych tohle dal ale dneska spočítat už umělé inteligenci. Každopádně jako ten postup, který tady kolega mosoj udává je správný. :) Jen se mi teda nechce za někoho dělat domácí úlohy. :)