Adam

Mezi revolucí 1848 a první světovou válkou.

  1. V čem se lišila situace Italů a Němců před sjednocením? Kdo byl ve složitějším postavení a proč?
  2. Jak se Prusko zbavilo rakouské konkurence v Německém spolku?
  3. Za jakých okolností bylo Německo definitivně sjednoceno? Kdy k tomu došlo?
  4. Proč Bismarck potřeboval vést obrannou válku? Nestačilo prostě na Francii pouze zaútočit?
  5. Jaké byly důsledky sjednocení Německa?
  6. Proč Sardinie potřebovala v boji za sjednocení podporu nějakého velkého státu?
  7. Jak bylo postupně italské území sjednocováno?
  8. Jak využila Itálie sjednocení Německa?
  9. Je rozdíl mezi vyhlášením Italského království a mezi sjednocením Itálie?
  10. Jaká byla v Itálii hospodářská situace?

Předem děkuji!

Nejlepší odpověď
annas

Adame, nemáš učebnici? Přece by vám ve škole nedali úkol, který nezvládnete?

Nebo zkus vyhledat v liště Odpovědí, mám pocit, že některé otázky byly vloženy již v minulosti.

Hledáním se učíš…

Jiricekczb

Máš pořád ty o odpovědi k otázkám? Hodily by se mi :D