Lamička

Metylalkohol ve víně ?

Ahoj může se objevit metylalkohol i ve víně ? Myslím tu smrtící dávku ..

Nejlepší odpověď
anonym

Co je to za otázku? Metylem se pančují lihoviny a to přece víno není.
Nebo se chceš jen přiživit na bulvární vlně? viz 1 040 odkazů ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=metyl

Další odpovědi
hanulka11

nesmysl

venkovan

Do vína se přidávají látky shodné s latkami v nemrznoucích chladících kapalinách.
Není to tak dávno, co podobné „dochucení“ jižní Evropa řešila.

baghira

Ne, proč by ho tam někdo dával? Ale před nějakým časem byla aféra v Rakousku, že do vína dávali etylenglykol (neboli fridex).

mosoj

Metylalkohol ve víně je, ale pouze v malém množství.
http://www.zna­lecvin.cz/alko­hol/

Někdy se i do vína přidává kvůli chuti !!!!!

Takže ano pokud ho tam někdo naleje tak ano. Do kořalek ho také někdo nalil i když určitě ne kvůli chuti. Ono je to ale jedno, pokud to provádí blbec.

anonym

Vyjímečně se methylalkohol může objevit i ve víně nebo pivě, ale spíše se člověk otráví ethylalkoholem.